Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: intrebare
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Cafenea
L!nuX
Azi dimineata am gasit firele de mai jos asa cum se prezinta in poza, poza e facuta in partea stanga a portbagajului cum te uiti la el

1. Stiti de la ce sunt firele ?
2 . Sa fi picat manunchiul si sa le fi agatat in niste craci cand am parcat ?
3.A incercat cineva ceva dubios ?

Merg toate becurile pe spate, portbagajul se inchide si deschide.

Nu am verificat becurile de la numar
wolfin
La cum sunt rupte posibil agatate. Nu sunt taiate.
la megane nu este un sigur becc la nr.?
Acolo sunt 4 fire......
SorinV
Daca e Megane sedan anci f probabil sunt niste fire de la cablajul senzorilor de parcare, chiar daca masina nu are asa ceva.
mars
Esti primul proprietar? Pare ceva artizanal.
b76bgaarh
a dat bara jos pana acum?

L!nuX
ma scuzati ca raspund asa greu, m-am mutat si nu am mai ajuns la un pc

@wolfin - sunt 2 becuri la nr
@mars - sunt primul proprietar
@b76bgaarh - bara s-a dat jos acum 4 ani cand am avut masina lovita, insa nu i-am observat sa atarne

Asa cum am zis , merg toate becurile+ portbagaj

spy_oh_joy1389
Veneau Meganele cu preechipare de remorca?
wolfin
trage de fire cu putere ..vezi ce se intampla........ 04.gif





red_apple
Imi expira permisul peste cateva zile , ca sa-l schimb mai trebuie sa fac si fisa medicala ?
AdR!@N
Obligatoriu.
iulia_boris
Parca daca-l schimbai inainte de data expirarii nu era nevoie.
red_apple
alti bani pe caretrebuie sa-i dau aiurea cu fisa aia medicala de 2 lei.
octavian.gagu
Pai fa-o sa nu fie de 2 lei. Fa vizita medicala pe bune de la cap la coada. Asa poate afli ceva nou. Eu unul fac 2 pe an, amandoua pe bune si sunt foarte multumit!
red_apple
Ideea e ca nu prea imi vine sa mai dau bani si pe fisa medicala(bani care momentan luna asta nu prea ii am) am 28 de ani nu inteleg de ce au impus faza cu fisa medicala la toate categoriile de varsta.Vreau doar sa il schimb ca-mi expira, nu pricep la ce mama naibii tre sa fac si fisa medicala din nou.(am permis Ct. B
AdR!@N
Pana recent, nu stiu exact cand, nu trebuia sa faci vizita medicala daca preschimbai permisul inainte de expirare, insa acum este obligatorie. Eu l-am schimbat acum 3 luni, inca nu expirase, si a trebuit sa fac vizita medicala.
iulia_boris
Nasol..
red_apple
Poti sa-mi spui cam in ce consta fisa asta medicala tip permis ? adica la ce "aparate" te pune etc.
vallixx

1. Control oftalmologic, te uiti la panoul cu cifre/ litere
2. Control ORL, ii intereseaza mai mult auzul, iti pun niste casti si trebuie le spui ce auzi in ele.
3. Control neuro, verifica reflexele, coordonarea.....forta in membre
4. Control "chirirgical"....pt ca se desfasoara la cabinetul de chirurgie, insa consta doar in niste intrebari privind fracturi, rupturi, membre strambe.....
5. Control psihologic, o discutie de cateva minute cu un psiholog, te intreaba daca ai probleme speciale, epilepsie, pierderi de cunostinta, etc
6. Medicina interna.....o palpare la ficat, splina, iti ia o tensiune....

In mare cam atat.

Eu am dat 120 sau 130....nu mai tin minte, la RomGerMed.
A durat cam o ora.
MuciX
Nu te duce la spitale de stat, am facut eu prostia asta, ca era aproape de casa. 3 saptamani mi-a luat sa imi primesc permisul din cauza fisei. Nu venea niciun medic dupa program in cabinet, iar daca ai si tu serviciu si nu poti pierde toata ziua acolo, nu ai nicio sansa.
UXE
Sau dai o spaga unui instructor si scapi fara batai de cap. happy.gif
M.C.
Nu prea mai tine nici acolo.DNA-ul e peste tot . icon_mrgreen.gif
Ce stii tu era demult de tot....... tongue.gif
adytym
daca nu a expirat , te duci si il schimbi , nu ai nevoie de fisa, daca ii expirat atunci iti trebuie si fisa
UXE
Mai nou, ii trebuie fisa medicala... a fost o imbulzeala in perioada aia ... De schimbat il schimba , dar nu ii prelungeste valabilitatea fara fisa medicala.
MMVI
QUOTE(UXE @ 15 Jun 2015, 08:51)
Sau dai o spaga unui instructor si scapi fara batai de cap.  happy.gif
*


sau te duci la un spital/policlinica si intrebi de fisa medicala pentru permis apoi cu prima persoana care iti ofera un rapuns pertinent stabilesti si pretul (evident la urgenta, de regula 50 ron) radmasa.gif
R19/16v
S-apoi va mirati cand va omoara cine-stie-ce spagar d-asta care nu vede mai departe de parbriz, sau caruia-i crapa inima si va imprastie pe tot carosabilu'...
Alexandar
QUOTE(R19/16v @ 15 Jun 2015, 14:15)
S-apoi va mirati cand va omoara cine-stie-ce spagar d-asta care nu vede mai departe de parbriz, sau caruia-i crapa inima si va imprastie pe tot carosabilu'...
*



Foarte corect.
L!nuX
Erau lampile de la numar smile.gif
MMVI
din pacate asa se procedeaza... nu se mai minuneza nimeni sleep.gif

mai adaug eu la enumerarea ta R19/16v... sau un stresat care nu a dat un examen psihologic relevant si care ar putea evita un accident dar e "prea corect" sa o faca si te imprasitie etc. wink.gif radmasa.gif
red_apple
In mare am cam rezolvat , am facut fisa medicala(si am facut-o pe bune - toate foarte ok) , am platit la CEC 68 de lei taxa pentru permis , urmeaza sa ma duc maine la politie pentru depunerea dosarului si pentru efectuarea de poze pentru permis.
Pe fisa medicala am dat aprox 200 de lei la o clinica particulara.

UXE
Cu 50 de lei rezolvai si mai rapid si ieseai si mai ieftin radmasa.gif
red_apple
Daca tot a trebuit sa fac fisa medicala am zis sa o fac ca la carte nu sa ma duc sa-mi puna niste stampile si atat.
RazvanF
De la niste fire rupte s-a ajuns la fisa medicala, spagi, creieri pe sosea, chiori... radmasa.gif
red_apple
Amice ce titlu are topicul ??
RazvanF
QUOTE(red_apple @ 15 Jun 2015, 18:04)
Amice ce titlu are topicul ??
*


Daca era sa fie topic general la descriere se putea pune: Pentru cei ce au o intrebare. Asa topicul a fost deschis ca si topic personal.
UXE
Fara acordul initiatorului. Eu le-as da report happy.gif
M.C.
Ofcors. respekt.gif
red_apple
Dragi colegi de forum ! acest topic a fost creat in sectiunea de "Alte discutii>Cafenea".
De aici eu inteleg ca se refera la alte "discutii" la modul general si nu neaparat legat de renault sau alte masini.Rautaciosi mai sunteti dom-ne , incredibil.
M.C.
E multi rai si invidiosi.....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.