Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme care nu le detectez
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
giani321
De 2 zile imi licareste becul STOP si baterie nu stau aprinse doar licaresc si atunci acul de la temperatura apei urca pana sus si dupa aia coboara inapoi unde trebuie ,masina merge bine la relanti si in mesrs nu fierbe apa nimik nu se aprinde pe bord, am un Renault Clio motor 1390 benzina ,ce poate fi.
S4b1n
Suna a probleme pe parte electrica, contacte imperfecte. Martorul de baterie se mai poate aprinde si daca nu mai incarca alternatorul, dar avand in vedere ca se misca acul de temperatura, cred ca ai niste contacte oxidate
giani321
asa m-am gandit si eu dar m-am uitat peste tot pe unde ma pricep si nu pot sa imi dau seama ce se intampla ce contact oxidat ,m-am uitat la baterie la borna cu caroseria are un pic rugna dar nu stiu nu ma pricep.
jas2
Nu mai incarca alternatorul la intreaga capacitate.
Daca nu te pricepi mergi in service.
giani321
Dupa toata chestia cu martorii cei 2 acum nu imi mai merge nici inchiderea centralizata are cineva un sfat bun,apropo am facut verificari la alternator si nu sunt probleme.
mihaitza2010
eu am avut problema asta plus ca imi cand calcam frana scadea din intensitatea de la becurile de la km si ceas , imi fura curent , dadea la masa la lampile din spate , e o problema des intalnita , desfa lampile din spate, aprinzi pozitiile si pui pe cnva sa calce frana sau pui avariile , si te uiti daca scade din intensitatea de la becul de la pozitii, daca da atunci ai un scurt la lampi
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.