Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme CD casetofon
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
Sanatate
Salut . Am o problema cred mai putin intalnita... Fac CD'uri acasa trackuri , si imi da eroare la casetofon . Sta putin se gandeste si da eroare . Numai la cd'urile care le fac acasa, nu conteaza la ce viteza le fac tot da eroare . Pe cele originale le citeste fara nici o problema
MirceaVio
Si cu cd-uri scrise de alte CD writer-e, tot asa iti face? Poate are al tau ceva...
RazvanF
Problemele astea le mai fac cd-urile reinscriptibile...
adi_tanasescu
Vezi ca pentru track uri sunt ceva setari de tip cd original sau copy ( master original ,...etc) cauta la burner si fa iverse probe. Recomandarea e sa dai 150 de lei si sa ii pui un mp3 player merge foarte bine cu orice cd .
gabriel05
Mai mult ca sigur casetofonul tau nu citeste MP3 -uri. Ca sa ti le citeasca casetofonul tau de acum, tu cand scrii CD-uri, trebuie sa alegi si sa faci AUDIO CD nu Mp3-uri. Iti vor intra pe un CD vreo 15-20 de melodii, depinde de marimea lor. Succes si SANATATE!
CrissGabriel
QUOTE(gabriel05 @ 3 Aug 2014, 19:56)
Mai mult ca sigur casetofonul tau nu citeste MP3 -uri. Ca sa ti le citeasca casetofonul tau de acum, tu cand scrii CD-uri, trebuie sa alegi si sa faci AUDIO CD nu Mp3-uri.  Iti vor intra pe un CD vreo 15-20 de melodii, depinde de marimea lor. Succes si SANATATE!
*



Pai el a facut deja track-uri, deci audio cd cu inchiderea cd-ului. Cauze sunt multe printre care calitatea cd-ului folosit, programul cu care se face scrierea si chiar cd-writerul poate crea probleme sa nu citeasca orice cd / dvd ce e scris cu el.

+ Cu Stima,
nicu rares
Incearca alt cd si alt writer, eu nu am avut astfel de pb! Sau pune un cd facut de tine in alt player tot Renault!
Castiel
postez aici.

castetofonul de la renault megane 2 model 2008 (cel original al masini0 are siguranta?
daca are unde?

nu cea din stanga volanului...!
catalin1
are o siguranta dar nu in player ci pe firul cel rosu de la alimentare,cred pt ca eu amul prin casa si l am studiat
claudon
Salut tuturor.
Aceasi problema o am si eu.
Nu-mi citeste cd facut de mine,imi da eroare.
va salut.
sipicu
incercati sa faceti cd-ul normal, nu audio cu CdBurnerXp, mie imi merge la megane 2. 2007 fara probleme.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.