Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: upgrade suport pahar
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Twingo
sebastian0o0
Mi-am luat acum ceva timp de la un prieten un ornament cu suport de pahar.ieri m-am decis sa il montez si dupa ce am dat jos suportul stock am descoperit acolo o mufa lasata in voia sorti(invelita intr-un burete) si un releu sau calculator nu stiu ce face..a mai umblat cineva acolo?stie ce rol are mufa si acel releu? am adaugat niste poze mai jos
gabize
Cred că e calculatorul de airbag.
sebastian0o0
nu am airbag.
gabize
Sigur? Oricum, calculator airbag se pare că ai.
sebastian0o0
Sigur..nici in volan nici in dreapta unsure.gif
alexkovacs81
Intr-adevar este modulul de comanda pt airbaguri.
Ce fel de volan ai? Am vazut Twingo cu volan tip sport, de genul un disc simplu, plat, prins cu suruburi in butuc, cam in genul unei masini de raliu. Ala sigur nu era din fabrica. Daca asa e si la tine, este posibil sa fi fost facut un "tuning" cu volan sport si eliminarea airbagului sofer si sa fi ramas modulul de comanda.
argon
Dupa semnatura daca e din 1998 trebuie sa ai airbagurim, daca nu ai a fost pocnita si pus volan fara abg.
andreyblow
Salut de unde pot lua si eu suportul de pahar ??
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.