Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: capac calculator
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane I
catalin1
salutare ,nu am gasit un topic adecvat problemei mele si de aceea am deschis unul ,problema mea este simpla,as vrea sa stiu cum se scoate capacul ala metalic care protejeaza calculatorul masinii ala de langa farul stang am incercat prin tragere laterala predcum sertarul dar merge putin si se opreste ineficient as vrea sa stiu operatiunea de scoatere a capacului ,pentru a spreya contactele de la mufa calculatorului ,si daca este vreo problema daca scot mufa si daca trebuie sa ma incadrez intr un timp anume ,adica sa nu fac probleme \calculatorului daca tin mufa mai mult de 30 minutescoasa din calculator ,multumesc mult
catalin1
Chiar nu stie nimeni cum se scoate smecherul ala de capac de protectie de la calculatorul de langa farul stang ,nu reusesc sa scot capacul metalic sa scot nitel mufa sa spreyesc contactele
catalin1
o intrebare daca scot mufa de la calculatorul de langa farul stang ce se intampla ,vreau sa curat cu wd 40 mufa de la calculator sa previn oxidarea
roland
Stiu ca nu iti raspunde la intrebare, dar de ce vrei sa faci asta? Sunt probleme? Daca nu ai spalat motorul atunci nu oxideaza nimic acolo.
catalin1
imi da o eroare in bord si aceasta eroare banuiesc ca este si de la contacte oxidate ,in urma unei diagnoze la renault ,si vroiam sa trec in inspectie si pe acolo.eu ma gandesc ca se poate reseta ceva sau sa nu mai recunoasca ceva la masina in lipsa de curent sau este un timp sau interval in care sa verifici si sa conectezi mufa imediat
cj98czh
WD40 nu este potrivit pentru asa ceva. El curata pentru inceput dar are o mare "proprietate" ulterioara ... este hidrofil.

Cumpara un spray de contacte cum trebuie.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.