Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Voi ce maciulie ati pus pe lagunele voastre?
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna I
bogd@n21
Voi ce maciulie ati pus pe lagunele voastre?
As vrea sa schimb maciulia la schimbator,cea originala mi se pare cam uratica...si am vazut niste poze pe net in care erau altfel de maciuli
gabize
user posted image
hardinc
si a mea s-a rupt si nu prea am gasit in stare buna pe lagune la dezmembrari , ma gandeam la una de duster in 6 trepte. am marsarierul cu inel
bogd@n21
am vazut si de scenic si de laguna 2 mai simpatice dar sunt in 6 trepte sad.gif
Adi R5
salut,
de logan/duster/sandero

[attachmentid=1627943393] [attachmentid=1627943394] [attachmentid=1627943395]

sofer1.gif

scorpion i
daca se pune ca cele din poze cum se baga in masalier? ca nu vad inelul de care se ridica?
jordan.john
stiu ca opelul astra g mai avea ceva in genul cu inel vertical ptr marsalier.
scorpion i
laguna are acel inel tragi de el in sus ..... dar daca pui acea maciulie ...
Gabryel.GLN
Pe 1.9 mi se pare ca este marsalierul cum este pe banutul de la schimbator, sub a 5-a.
Adi R5
la mine nu este nevoie pentru ca marsalierul este "sub" a5a. (1.9dCi)...dar si la dTi este la fel 1.9 si 2.2.

..maciulia neagra din prima poza este a masinii.
cosmy032
ADI R5 lasa-mi te rog un nr de telefon pe privat sau pe unde poti..sunt din arad si as vrea sa mai "ne sfatuim" smile.gif) vreau sa schimb si eu cateceva
bogd@n21
la mine e pe inel marsalierul...am 1.6...de opel oare merge?
john2564
Si la mine s-a rupt partea exterioa, baza din plastic dur a ramas acolo si nu stiu cum s-o dau jos, stie cineva?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.