Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: INCARCARE FREON AUTO ...PROMOTIE 50 ron
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Anunturi - Oferte Permanente
Pages: 1, 2, 3, 4
frigoservice
Promotia anului 2014

Incarcam cu freon R134a instalatiile de climatizare auto.

Aceasta operatie se efectueaza cu aparatura profesionala TEXA KONFORT 670 EVOLUTION si ROBINAIR

Pretul promotional pentu toti utilizatori forumului (si nu numai) la urmatoarele operati este de 50 ron.

Aparatul executa automat urmatoarele operati

1- Scoate freonul si uleiul vechi din autoturism

2-Vacumeaza ( scoate umiditatea)

3-Testeaza instalatia pentru a depista eventuale fisuri

4-Introduce ulei nou, solutie uv si FREON in instalatie

5-Face diagnoza instalatiei si scoate bon cu toate operatiile efectuate

Incarcarea cu freon se executa la sediul din Str.SUZANA nr.9 sect.5 BUCURESTI

Pentru programari sunati la tel.0723239010 sau 0764163987

Pentru a vedea seriozitatea mea verificati calificativele si pe net puteti cauta ( frigoservice freon)
George Paul
Am fost vara trecuta, om profesionist cum rar mai gasesti in zilele astea!
diesel_power
Si eu am fost in 2012 cu masina la dumnealui, iar in vara anului trecut l-am chemat sa imi reincarce si aparatele de aer din apartament. Am fost foarte multumit de servicii si de corectitudinea domnului Gavrila.
MuciX
Am fost deja de vreo 3 sau 4 ori la dumnealui. Foarte multumit, de fiecare data.
Kojak
QUOTE(diesel_power @ 20 Mar 2014, 17:01)
Si eu am fost in 2012 cu masina la dumnealui, iar in vara anului trecut l-am chemat sa imi reincarce si aparatele de aer din apartament.
*



Fix aceasi "schema" de reincarcare am avut-o si eu. La fel si anii. smile.gif

Un adevarat profesionist! Recomand!

P.S.
Ce s-a intamplat cu celalalt topic?
frigoservice
Multumesc pentru calificative .

Nu s-a intimplat nimic cu topicul vechi dar am incercat sa promovez aceasta actiune si cel mai bine a fost sa deschid un topic nou.

P.S. Am achizitionat si un aparat mai performant cu o baza de date mai noua si imprimanta pentru a tipari bon cu operatiile efectuate.
Ov
La masini vechi faceti? eventual inlocuit agentul vechi cu altul nou.
In principiu cam cat costa un schimb complet (agent+ulei)?
Faceti si reparatii? (sertizari, mufe - am un colier "romanesc" pe furtunul care intra in uscator care nu cred ca-i tocmai ok acolo)

Stiu ca cel mai bine se discuta cu masina in fata, dar o scot rar si n-as vrea sa-mi planific un drum nepregatit smile.gif
frigoservice
Ce masina este ?
Avem si freon R12 pentru masini vechi. La masinile care au freon R12 pretul este 15 ron pentru 100 grame. Despre furtun nu va pot spune nimic fara sa vad.
Ov
dacia 2000 / renault 20
e cu R12 si ulei Suniso 5 sau Texaco E vascozitate 500 (citat din carte tongue.gif) din pacate nu e trecuta si cantitatea.
BogdanIce
Salut, pentru un clio symbol benzina din 2005 care ar fi pretul? multumesc.
frigoservice
Nu am date despre Renault 20.
La renault 19 intra in instalatie 750- 850 gr. de R12
La renault 21 intra in instalatie 900-1000 gr. de R12

<span class='edit'>20 Mar 2014, 17:56:</span>
QUOTE(BogdanIce @ 20 Mar 2014, 17:42)
Salut, pentru un clio symbol benzina din 2005 care ar fi pretul? multumesc.
*




AUTOTURISMELE CARE AU IN INSTALATIE FREON R134a BENEFICIAZA DE PROMOTIA DE 50 RON

In general cam toate autoturismele fabricate dupa anul 1995 au in instalatie freon R134a.
MyKe89
Am fost si eu cu Dacia, anul trecut, am plecat foarte multumit.

Sper sa fi scazut doar pretul, nu si calitatea, fiindca intentionez sa merg cu bimmerul la o verificare a instalatiei.

@ frigoservice, pretul e acelasi, indiferent de cantitatea de freon? Intreb fiindca mie imi trebuie ~ 1550 gr.
frigoservice
QUOTE(MyKe89 @ 20 Mar 2014, 19:44)
Am fost si eu cu Dacia, anul trecut, am plecat foarte multumit.

Sper sa fi scazut doar pretul, nu si calitatea, fiindca intentionez sa merg cu bimmerul la o verificare a instalatiei.

@ frigoservice, pretul e acelasi, indiferent de cantitatea de freon? Intreb fiindca mie imi trebuie ~ 1550 gr.
*


Eu cred ca s-a inbunatatit calitatea serviciilor oferite de mine datorita experientei acumulate si a dotari cu un aparat mai performant.
Ai pus bine problema legata de cantitate.
Pretul este facut pentru majoritatea masinilor (acestea au in medie 700 gr. freon)
Unele masini mai vechi sunt o exceptie datorita cantitati mari de freon printre acestea este si BMW.
Pot pastra pretul ofertei la autoturisme care au maxim 1000 gr. de freon in instalatie.
Nu imi permit sa incarc cu 50 ron o cantitate mai mare deoarece am un profit foarte mic la aceasta operatie si as iesi in pierdere.

Pentru masina ta iti pot face o oferta foarte buna in functie de ce cantitate de freon se mai gaseste in instalatie.
octavian.gagu
Mai este valabila oferta?
Daca da, as mai avea o rugaminte in plus...cam in 2 luni raman fara freon in instalatie si nu pot sa imi dau seama de ce...
Se poate face o verificare?
Multumesc anticipat!
L.E. mentionez ca e vb de un Megane 2.1. Hatchback.
frigoservice
QUOTE(octavian.gagu @ 22 Mar 2014, 16:56)
Mai este valabila oferta?
Daca da, as mai avea o rugaminte in plus...cam in 2 luni raman fara freon in instalatie si nu pot sa imi dau seama de ce...
Se poate face o verificare?
Multumesc anticipat!
L.E. mentionez ca e vb de un Megane 2.1. Hatchback.
*



Oferta este valabila.

Locul pe unde iti pierde freonul se poare gasi cu ajutorul urmelor lasate de solutia fluorescenta care se introduce impreuna cu uleiul si freonul in instalatie.
Aceasta solutie este vizibila cu ajutorul lumini UV.

Pentru o comunicare mai buna si explicati ma puteti contacta la tel.0723239010 sau 0764163987
bygy007
Buna ziua , am si eu vaporizatorul spart (operatie depistata mai demult) , il am nou , cit ar costa o inlocuire la dumneavoastra ? , se poate face operatia la dumneavoastra?
loagan face lift 2009
frigoservice
Este o operatie complexa care necesita bordul dat jos si nu pot eu sa o realizez singur.
M-am consultat cu colaboratorul meu care executa partea de mecanica (demontat si remontat bordul) si pretul solicitat pentru a remedia defectiunea este de 400 ron.
bygy007
ok
ramine cind ma hotarasac (cel tirziu luna viitoare) sa va contactez cu o saptamina inainte la numerele de telefon de mai sus
frigoservice
QUOTE(bygy007 @ 23 Mar 2014, 15:09)
ok
ramine cind ma hotarasac (cel tirziu luna viitoare)  sa va contactez cu o saptamina inainte la numerele de telefon de mai sus
*




Cand va hotarati sa demontati bordul va comunic numarul de tel. al mecanicului si discutati direct cu el.


Tavy84
Un mare UP si din partea mea, verificare foarte buna a parametrilor aerului conditionat, foarte multumit si in primul rand un om de omenie. Multa sanatate.
sorin1983
se poate vedea inainte cantitatea de freon din instalatie? sau se incarca intai?
Kojak
In momentu' in care se face golirea instalatiei, se vede automat cat ai avut...cel putin asa s-a procedat la mine.
sorin1983
Eu intreb pt ca stiu ca freon are... nu stiu daca e o problema la cantitate sau la alta componenta sau asa e ok smile.gif
Tavy84
Da, la mine baga aer rece foarte bine, eu am fost sa imi verific instalatia mai mult. Aparatul mi-a scos din instalatie 450 ml de freon din 600 cat are instalatia in mod normal, asta dupa 11 ani de utilizare a masinii si fara interventii la sistemul de AC, scoate si uleiul din AC si ti-l inlocuieste. Aparatul iti scoate la final toate valorile instalatiei pe un fel de bon ca de casa de marcat. Cel mai bine iti poate explica in termeni de specialitate domnul Gavrila.
sorin1983
asta cu bonul o stiu...e de la aparat cu operatiile facute. mersi de raspunsuri, o sa iau legatura.
Ampt
Serios, amabil, orientare față de client, într-un cuvânt: Profesionist! smile.gif
Recomand!
Ov
Mers, facut, placut. Ne mai intalnim dupa ce merg nitel cu masina sa vedem daca/pe unde pierde smile.gif
marcykone
recomand...nota 10!!
sorin1983
recomand si eu... am fost cu vectra c si omul chiar isi da interesul si rezolva. la mine a fost ok. sa speram ca tine smile.gif revin si cu megane.
Ionut-Irimia
recomand si eu!
SYL
Am fost si eu ieri cu Renault Symbol care avea o pierdere destul de serioasa (trebuia incarcata instalatia in fiecare an). Dupa cautari minutioase, s-a detectat pierderea: unul din cele doua ventile de umplere a instalatiei.
S-a schimbat acel ventil, s-a reumplut instalatia si am facut si o igienizare a instalatiei de climatizare (si cu aceasta ocazie am schimbat si filtrul de polen).

Recomand cu multa caldura !

b76bgaarh
salutare.

in weekend lucrezi? daca da, de la ce ora incepi?

bafta.
sorin1983
am fost mai devreme cu meganul... totul ok ca si la opel. recomand.
am facut si igienizarea, sa speram ca am scapat de bacterii smile.gif
frigoservice
QUOTE(b76bgaarh @ 6 May 2014, 16:12)
salutare.

in weekend lucrezi? daca da, de la ce ora incepi?

bafta.
*



Sambata lucrez, dar pentru programare trebuie sa ma suni.

Tel.0723239010 sau 0764163987
madhorsefuzzy
Am fost sambata trecuta cu Loganul.

Am sunat pe la 10.30. M-am dus, completat de la 570g la 750g. Totul ok.

Cand o sa am timp trec si cu Leguma.
b76bgaarh
un client multumit. revin la toamna sa vedem daca apar scurgeri.
ursul_martinica
Salutare! Ma poti programa si pe mine pentru luni seara pe la 7? Multumesc.
Vasilica007
Recomand. Apelati cu incredere.
[attachmentid=1627946530]
cosmin_angh3l
recomand si eu...
ursul_martinica
Rcomand..omul este de incredere si stie sa isi faca treaba
frigoservice
QUOTE(ursul_martinica @ 18 May 2014, 21:46)
Salutare! Ma poti programa si pe mine pentru luni seara pe la 7? Multumesc.
*




QUOTE(ursul_martinica @ 19 May 2014, 21:02)
Rcomand..omul este de incredere si stie sa isi faca treaba
*



Multumesc mult pentru recomandari.
Imi cer scuze pentru ca nu reusesc sa scriu pe forum si sa raspund in timp util, dar nu prea am timp in perioada asta sa stau pe forum.

Pentu o mai buna comunicare va rog sa ma contactati la
Tel.0723239010 sau 0764163987
Inca o data va multumesc
Cu respect Gavrila Cristian.
marcy
Buna seara
Mai e valabila oferta de 50 lei?
Logan faza 1 (2007) 1.5 dci euro 4
sadi
Adineaori fuse si clio din dotare. Recomand!
UXE
parca erai in Targu Mures nedumerire.gif



PS: mai e valabila ofera cu 50 de lei?
sadi
La mine a fost, nu stiu la tine, ca deh, tu ai masina speciala tongue.gif
MyKe89
Am vorbit astazi la telefon, dar fiindca nu ati fost la adresa nu am mai insistat. Ar fi ideal daca m-ati putea programa, sa vin intr-o zi aleasa de dumneavoastra (in intervalul 10-17).

Multumesc!
frigoservice
QUOTE(marcy @ 20 May 2014, 22:16)
Buna seara
Mai e valabila oferta de 50 lei?
Logan faza 1 (2007) 1.5 dci euro 4
*



Oferta mai este valabila pana termin freonul pe care il am acum in stoc.
Cred ca imi va ajunge pana la sfarsitul luni.
Modificarile de pret nu vor fi mari, totul depinde de pretul cu care voi achizitiona materialele.

Incerc pentru membri forumului sa pastraz cel mai mic pret posibil.

<span class='edit'>21 May 2014, 21:27:</span>
QUOTE(MyKe89 @ 21 May 2014, 19:45)
Am vorbit astazi la telefon, dar fiindca nu ati fost la adresa nu am mai insistat. Ar fi ideal daca m-ati putea programa, sa vin intr-o zi aleasa de dumneavoastra (in intervalul 10-17).

Multumesc!
*


Cel mai sigur ma gasiti dupa ora 16 pana la ora 20, deoarece in timpul zilei sunt plecat sa repar alte agregate frigorifice industriale.
Mai exista posibilitatea sa fiu dimineata intre orele 8-10 dar in prealabil trebuie sa vorbim la tel. sau Sambata dimineata.
Victorine
Intre 15 si 20 iunie o sa fiu si eu la capitala. Pe baza bunului renume de care va bucurati, ma gandesc sa va fac o vizita. Instalati de AC functioneaza, insa am ceva pierderi in zonele in care se imbina tuburile. Se poate face ceva in acest sens? Compresorul e zgomotos in sarcina. Multumesc.
frigoservice
QUOTE(Victorine @ 21 May 2014, 21:28)
Intre 15 si 20 iunie o sa fiu si eu la capitala. Pe baza bunului renume de care va bucurati, ma gandesc sa va fac o vizita. Instalati de AC functioneaza, insa am ceva pierderi in zonele in care se imbina tuburile. Se poate face ceva in acest sens? Compresorul e zgomotos in sarcina. Multumesc.
*



Se rezolva daca ma sunati.

Pentru problema cu compresorul zgomotos in sarcina cea mai ieftina rezolvare este sa aveti un condensor (condensator alias radiator freon ) curat si ulei suficient in instalatia de climatizare sau cel mai bine este un filtru deshidrator (filtru freon ) nou.
Victorine
Intrebarea este le puteti schimba dumneavoastra? Ma refer la oring-uri si filtru eventual? Ar trebui sa le aduc eu? Si in sfarsit care ar fi costul care include manopera de inlocuire si umplerea instalatiei cu ulei si agent frigorific?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.