Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Verificare gratuita a masinilor forumistilor
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
KeO
Buna ziua, dragi colegi
Va anunt pe aceasta cale ca pasiunea mea pentru fiare vechi a trecut la un alt nivel.
Asadar, m-am gandit sa vin in ajutorul vostru, mai ales al celor care nu prea au timp sa surubareasca singuri la masina.
Ca sa ne cunoastem, ofer o verificare GRATUITA a masinii. Oferta este valabila pana la sfarsitul lunii martie. In aceasta perioada se pot face programari pana pe 15 aprilie. Asta pentru situatia in care vedeti pe 28 martie oferta, dar nu aveti timp sa ajungeti.
Din respect pentru timpul vostru, oferim aceste lucrari numai pe baza de programare la telefonul de pe cuponul atasat.
Deasemenea, printati aceste cupoane inainte de a veni la noi. Nu conteaza daca e alb/negru, insa numai pe baza lui oferim inspectia.
Daca optati sa remediati la noi eventualele defecte constatate, oferim si un discount de 10% din pretul lucrarii finale, pentru reparatiile facute pe loc, sau programate in urmatoarele doua saptamani de la verificare.
In masura posibilitatilor, asiguram si piese de schimb. Avem contracte cu trei mari furnizori, dar cum stiti si voi, la masinile mai vechi e posibil sa nu fie disponibile.
Nu conteaza marca sau vechimea masinii. Doar sa fie a voastra, a celor de pe acest forum.
Acestea fiind zise, va asteptam pe la noi! Cafeaua e din partea casei!
KeO
Sus!
KeO
Pentru cei interesati de preturi, pun si o scurta lista, ca sa va puteti orienta.

Schimb ulei+filtru ulei -20lei /Gratuit pentru piesele cumparate de la noi.
Schimb filtru aer, filtru combustibil si filtru polen -15lei / buc
Verificare generala vehicul (electrica, suspensii, frane) – 20 lei
Schimb placute frana - 40lei / axa
Schimb saboti frana - 70lei / axa
Schimb discuri frana, fara extragere rulmenti – 70lei / axa (include si schimbul de placute)
Schimb discuri frana, cu extragere rulmenti (ex. Dacia 1300) - 100 lei/axa
Schimb pivoti -50lei / buc
Schimb capete bara – 30lei / buc
Schimb bielete directie - 40lei / buc (include si schimb cap de bara)
Schimb bucsi bara stabilizatoare, bielete antiruliu -30lei / buc
Schimb brat suspensie - 50lei / buc
Schimb bucsi brat suspensie - 60lei / buc
Schimb distributie pe curea – masini fara a/c: 100 lei fara p-pa apa; 125 lei cu p-pa apa;
- masini cu a/c – 125 lei fara p-pa apa; 150 lei cu p-pa apa;
- motoare 2 axe cu came – 200 lei.

Schimb kit ambreiaj - 200 – 400lei, in functie de complexitate
Schimb amortizor fata – 60lei/roata
Schimb amortizor spate – prin arc – 50 lei/roata
Schimb amortizor spate – langa arc – 40 lei/roata

Putem asigura piese de schimb atat aftermarket, cat si originale.
marculescu
O initiativa laudabila.
sorin1983
autorizati? garantie la lucrari si piese?
KeO
Exista interes, si asta e singura obiectie? O vizita e posibil sa faca mai mult ca o mie de cuvinte. Mai ales ca nu costa nimic.
In ceea ce priveste garantiile, mi-am asumat intotdeauna ce am facut sau spus. Dupa cum ziceam, mai bine sa ne cunoastem. Prefer fata in fata, cu o strangere de mana, decat vorbe lungi pe forum.
De indata ce voi avea o Dacie mai veche functionala, o sa ies cu mare placere la intalniri. Cu Loganu', ma gandesc eu ca n-are farmec.
Alexul
va bagati si la masini straine?
Kojak
QUOTE(KeO @ 18 Mar 2014, 11:46)
Schimb amortizor spate – prin arc – 50 lei/roata
Schimb amortizor spate – langa arc – 40 lei/roata


Ce inseamna prin arc / langa arc? Diferente?
l@u
,,prin arc" necesita demontarea arcului deoarece amortizorul trece prin interiorul arcului, ,,pe langa arc" se demonteaza numai amortizorul in sine, deoarece este pozitionat pe punte langa arc.
KeO
QUOTE(Alexul @ 18 Mar 2014, 17:46)
va bagati si la masini straine?
*


Sigur ca da. Nu ne bagam la masini de 2-3 ani, superelectronizate. Ma refer la un S-klasse, sau avioane de genul. Dar in rest, ne descurcam. Unde n-am mai vazut, apelam la autodata, vivid. Ce pot sa te asigur, e ca n-o sa spun ca nu se poate, dar nici sa ma apuc de ceva ca sa stric. Nu mi-e rusine sa spun ca ma depaseste, dar pot gasi solutii, pot sa te indrum. Inainte de a repara sau a vinde, imi place sa ofer consultanta. Relatia e mai importanta decat o piesa.

18 Mar 2014, 19:15:
QUOTE(Kojak @ 18 Mar 2014, 17:48)
Ce inseamna prin arc / langa arc? Diferente?
*


Exact ce a raspuns l@u mai sus. Situatia e aplicabila in general amortizoarelor spate. Unii producatori aleg sa le monteze langa arc (ex. Daewoo Cielo), daca permite spatiul, altii monteaza arcurile pe amortizor, ca pe fata (ex. Ford Fiesta, Ka), iar lucrarea e un pic mai complexa.
@ l@u: multumesc,
Kojak
QUOTE(l@u @ 18 Mar 2014, 19:17)


QUOTE(KeO @ 18 Mar 2014, 20:11)


Deci la logan e pe langa arc, in cazul amortizoarelor spate. smile.gif

Multumesc ptr. lamuriri.
iDoctor
aaaaaaaaaaaaaa?

Today, 11:35
Post #5
Membru autentic
Group: Members
Posts: 4.767
Joined: 3 July 06
From: Bucuresti-Rahova


autorizati? garantie la lucrari si piese?
KeO
QUOTE(marculescu @ 18 Mar 2014, 11:30)
O initiativa laudabila.
*



Multumesc!

QUOTE(iDoctor @ 18 Mar 2014, 20:51)
aaaaaaaaaaaaaa?

Today, 11:35
Post #5
Membru autentic
Group: Members
Posts: 4.767
Joined: 3 July 06
From: Bucuresti-Rahova
autorizati? garantie la lucrari si piese?
*



Am raspuns colegului sorin, la postul #6.
Banuiesc eu ca nu esti sincer interesat, ci poate doar te simti "concurat", daca te faci ca nu vezi raspunsul. Crede-ma, nu caut sa fac concurenta nimanui. Sunt pasionat de "fiare vechi", si imi place sa impartasesc ceea ce stiu si ceea ce am, si cu altii care chiar daca au si stiu, nu au timp. Nu lucrez "industrial", nici nu-mi doresc, si lucrez doar pt prieteni. Sunt convins ca din cei cu care ma cunosc abia acum, poate, vor reveni cu placere si pe viitor. Am "prostul" obicei sa-mi transform clientii in prieteni. Pe care chiar imi permit sa-i dojenesc, cateodata, si totusi revin. Stii de ce? Pentru ca isi dau seama ca i-am certat in interesul lor. Stiu ca e greu de crezut, pentru cine n-a vazut, dar ma cunosc si stiu ce pot si ce vreau. Vii la un "testdrive"? smile.gif
iDoctor
era suficient un da sau nu , polologhie lipsita de substanta , concurenta ?
sorin1983
eu nu am intrebat la misto... ca sa urmeze si alte intrebari ma interesa ce am intrebat. pt ca daca imi schimbi o distributie si pretul e ok dar imi crapa in 2 luni si nu mai am de unde sa te iau nu e bine... de asta intrebam de "hartii" nu ca sa ma bag in seama. in momentul in care iti pui un anunt la bursa mi se pare normal sa raspunzi la intrebari. daca vrei sa vinzi fara sa te deranjeze lumea pune la ziar. nu ti-am dat un vot negativ sau mai stiu eu ce... spor la treaba si la clienti.
KeO
@iDoctor:
Vad semnul intrebarii, dar nu inteleg intrebarea.
Si nu intotdeauna raspunsurile simple sunt si cele corecte. Sau bune.
Dar hai sa nu polemizam, ca am experienta majora si pe tema asta, si stiu ca nu aduce nimic bun. Pentru niciunul dintre noi. drunksinging.gif

@sorin: n-am zis ca intrebi la misto, si nici nu am raspuns la misto. Daca n-am reusit sa ma fac inteles atunci, raspund din nou: da, dau garantie si la piese, si la manopera. Nu te astepta insa sa-ti repar gratuit ceva ce s-a stricat, dar ai venit tu cu piese "asam" sau de felul asta. Cred ca stim cu totii care sunt problemele, iar incidenta e destul de mare, ca sa imi asum sa muncesc in pierdere.
Daca am schimbat de 3 ori intr-un an, discuri de frana unui prieten (client vechi), gratuit si piese si manopera, se cheama ca dau garantie? Si crede-ma, s-au ovalizat din vina lui, dar am ajutat de cate ori am putut. Omul ala a schimbat vreo 3 masini de cand vine la mine, si face 2-3 revizii pe an, plus alte piese, ca circula mult. Consider ca a meritat efortul...
Daca fac distributie la megane 16v, persoana de pe forum cu care ma stiu de niste ani de pe alt forum, sau vecinilor cu care ma vad zilnic, se cheama ca dau garantie?! De asta spuneam sa vii, sa ne cunoastem...e mai important cuvantul decat hartia. Crezi ca o hartie n-o poti flutura in vant, la ce aflux de neseriozitate e in jur?!
iDoctor
Pentru niciunul dintre noi. drunksinging.gif ,
daca asta e mottoul tau e bine de stiut / evitat .
KeO
iDoctor, daca atata ai inteles, nu pot decat sa-ti multumesc pt trafic.
In rest, evita-ma linistit. Sunt convins ca nu-i pot multumi pe toti. Iar cu astia de fac afirmatii fara sa cunoasca, nu mai pot dupa ei. Ma prapadesc, nu alta. popa.gif
Cristi1980
QUOTE(Kojak @ 18 Mar 2014, 20:43)
Deci la logan e pe langa arc, in cazul amortizoarelor spate. smile.gif
*

Cand o sa scrii frumos atuncea o sa iti spunem !
KeO
Invitatia e valabila, in continuare.
dan condrea
Salut. Scuze ca-ti dau pozitivul de abia acum, dar pina acum nu am putut sa intru pe net. Eu am fost vineri pe 21.03.2014, la el si toul a fost ok. Mi-a gasit si niste probleme despre care nu stiam. Cit despre piese si manopera, totul este ok, si de bun simt. O zi buna tuturor.
KeO
In sfarsit, un feedback. smile.gif Multumesc!
BogdanIce
Salut ..si eu am trecut intr-o mica vizita si pt un schimb de ulei si restu ..sunt f ok baietii, foarte amabili. o sa mai revin.
KeO
Multumesc, BogdanIce!
marculescu
Azi am fost si eu.
Am doar cuvinte de lauda .
KeO
Multumesc!
pimP
Salutare,

Tot respectul pentru Domnul George cheers.gif si pentru mecanicul dansului.

S-a uitat la masina mea si mi-a zis absolut tot ce e nevoie de schimbat.

Totul a decurs super, fara graba si cu sfaturi de belsug !

Recomand sa mergeti la el atat pentru verificarea grauita, dar si pentru lucrari la masina biggrin.gif

PS: Maine daca sunteti liber poate trage fratele meu sau eu o fuga cu BMW-ul sa aruncati un ochii rapid la el daca are ceva defect.

Cu stima,
Florin ( Omega B - verde ) blush.gif
KeO
Multumesc de feedback, Florin!
Astazi nu, dar luni dupa 12.00 ne putem uita si la BMW.
pimP
Cu multa placere!

Ok, ne auzim la telefon! smile.gif

Spor!
KeO
Maine e ultima zi!
sosoro
Salut,

Programeaza-ma, te rog, si pe mine, am o Solenza.

Mersi!
KeO
Ok, s-a notat. Esti asteptat pana in 15 aprilie.
Multumesc,
KeO
Oferta cu verificarea a expirat, insa preturile raman valabile.

Schimb ulei+filtru ulei -20lei /Gratuit pentru piesele cumparate de la noi.
Schimb filtru aer, filtru combustibil si filtru polen -15lei / buc
Verificare generala vehicul (electrica, suspensii, frane) – 20 lei
Schimb placute frana - 40lei / axa
Schimb saboti frana - 70lei / axa
Schimb discuri frana, fara extragere rulmenti – 70lei / axa (include si schimbul de placute)
Schimb discuri frana, cu extragere rulmenti (ex. Dacia 1300) - 100 lei/axa
Schimb pivoti -50lei / buc
Schimb capete bara – 30lei / buc
Schimb bielete directie - 40lei / buc (include si schimb cap de bara)
Schimb bucsi bara stabilizatoare, bielete antiruliu -30lei / buc
Schimb brat suspensie - 50lei / buc
Schimb bucsi brat suspensie - 60lei / buc
Schimb distributie pe curea – masini fara a/c: 100 lei fara p-pa apa; 125 lei cu p-pa apa;
- masini cu a/c – 125 lei fara p-pa apa; 150 lei cu p-pa apa;
- motoare 2 axe cu came – 200 lei.

Schimb kit ambreiaj - 200 – 400lei, in functie de complexitate
Schimb amortizor fata – 60lei/roata
Schimb amortizor spate – prin arc – 50 lei/roata
Schimb amortizor spate – langa arc – 40 lei/roata

Putem asigura piese de schimb atat aftermarket, cat si originale.

Multumesc celor ce si-au manifestat interesul, si cu care m-am cunoscut cu aceasta ocazie. Sa auzim numai de bine!

surveyor
Salut!
Inlocuire pivot inferior Megane 1.5dci 2005?
Mersi
KeO
70 de lei. La Megane II e un pic mai mult de munca, intrucat pivotul se fixeaza prin presare, si asta poti s-o faci numai cu bratul dat jos de pe masina. Iar ca sa dai bratul jos, trebuie desfacut si cadrul motor.
Pret la piesa iti pot oferi maine, daca esti interesat. Oricum, incepe de pe la 40 de lei, ceva de calitate.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.