Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Prezoane antifurt
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna III
prodesign87
Am cumparat o laguna 3 din franta si mi-am dat seama la vulcanizare :) ca nu am cheia de la antifurt jante. Aveti idee cum as putea sa fac rost de una? As putea sa fac comanda de un set nou de antifurturi insa mi-e teama ca nu se potriveste cu ce am pe masina si atunci situatia ramane neschimbata. Am fost in service renault si nu au stiut ce sa imi spuna :)

Daca v-ati confruntat cu o astfel de situatie un raspuns ar fi foarte apreciat.
Multam!
clr
Cred ca singura solutie rapida e sa mergi la cineva sa ti le dea jos si aia e. Poate ca la Renault n-au stiut ce sa faca, dar in mod sigur cineva priceput reuseste sa ti le dea jos. Incearca pe la o vulcanizare mai rasarita.
octavian.gagu
La fel ca si colegul CLR...cum spunea...ia du-te tu la o vulcanizare d-asta mai printer blocuri asa, sa vezi cum ti le dau aia jos....
am impresia ca "domnisoarele" de la Renault n-au vrut sa se murdareasca pe maini...
espacern
Sunt mai multe modele de suruburi antifurt....pe capacul care "ascunde" suruburile de prindere si chiar unul din suruburile de prindere.
Suruburile de pe capacul care acopera suruburile se gasesc impreuna cu cheia.....daca sunt de origine Renault.
Daca surubul de fixare al roti este prevazut si cap special "antifurt" acestea se pot comanda doar dupa referinta speciala inscrisa in actele masinii.
Pentru demontare fara cheie speciala se foloseste dalta+ciocan.....si mare grija!

@+
grabyi
Incearca de fapt la un service de roti. Eu i-am inttebat pe cei de la autosoft ce fac daca pierd/n-am la mine cheia pentru antifurt si au replicat ca se poate. Dar mai greu ca e de munca. Insa nu imposibil. Esti din bucuresti. Da-le un telefon.
prodesign87
Ok guys... multumesc mult pt raspunsuri! Deci ar exista cateva solutii. Am sa intreb la Renault dupa seria de sasiu poate sa gasesc un set si daca nu si nu voi intreba pe la vulcanizari, asa cum ati recomandat si voi (am auzit ca cei de la autosoft ar fi destul de rasariti) Revin cand solutionez problema si va spun ce si cum.
Multumesc!
seba2010
Salutare,

Am cumparat un set de jante de la dezmembrari.
Cand au ajuns la mine, cheia de la capacul antifurt nu mai era.

Pot comanda una la reprezentanta Renault?

Nu am seria masinii, pot insa sa o cer.

Voi ce parere aveti?

espacern
Cheia se poate comanda doar impreuna cu cele 4 suruburi....la reprezentanta sau magazin piese auto.

@+
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.