Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND]Renault Laguna 3 Dynamique
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
andrewtm
Desi am achizitionat-o destul de recent (acum doua luni) mi s-a oferit,pe neasteptate pot spune sa achizitionez masina de servici pe care am condus-o doar eu personal iar in momentul de fata efectiv nu am ce sa fac cu masina actuala asa ca "sunt nevoit" mai mult sau mai putin sa pun la vanzare masina personala.
Pozele sunt facute acum cateva zile pe cand nici nu ma gandeam ca o voi vinde tocmai de aceea am realizat doar cateva fotografii pentru a-mi prezenta masina aici pe forum.
Din punct de vedere estetic si optic masina se prezinta ireprosabil ( in opinia mea ) are carte service la zi la Renault Romania si am si eu cont dupa numarul VIN pe My Renault.
In acest moment masina are 113.820 km iar singurul lucru care va trebui schimbat in viitorul apropiat sunt consumabilele.
Pentru cei care sunt interesati ma pot contacta pe PM si le pot oferi si VIN-ul masinii.
Pret: 7750€ negociabil.
Mentionez ca masina nu am postat-o pe niciun site de specialitate deoarece doresc sa o vand daca se poate in interiorul comunitatii Renault.
Va astept cu orice intrebare sau comentariu legat de masina.
andrewtm
UP! 115.082 km are acum dupa in drum de Bucuresti :-D
nWo
Cum sta cu taxa?
andrewtm
Taxa este achitata si pot scana fara nicio problema adeverinta primita.
Mentionez ca taxa achitata a fost in valoare de 500 euro iar masina se va vinde cu anvelopele actuale de pe masina care sunt de iarna plus un set aproape nou de anvelope Michelin de vara.
Pretul este negociabil si accept orice test la reprezentanta Renault sau la orice alt service autorizat multimarca.
andrewtm
Cateva poze facute astazi in graba.
Pretul ramane negociabil.
Pentru cei care doresc lista completa a optionalelor masinii sau VIN-ul ei ii rog sa imi trimita PM.
kum
Frumoasa masina! Spor la vanzare.
Consumul care e?
andrewtm
Salut Kum!
In momentul de fata eu locuiesc in Lugoj unde nu este prea aglomerat in afara de intervalul orar 07-08 si 15-16 dar si asa un average dupa aproximativ trei zile de plimbat in oras imi arata 9.1.
In afara la un mers lejer de ~110km/h cu cruise control activat si doua persoane in masina consuma 7.5% urcand in functie de viteza aleasa.
andrewtm
Up!
andrewtm
Up!
andrewtm
UP! 7550 €
andrewtm
Up!
andrewtm
Up!
Maine o sa postez lista cu piese si poza cu consumabilele pe care le voi schimba la sfarsit de saptamana :-)
adytym
sal. care ar fi ultimul pret, daca mai e valabil anuntul
andrewtm
Imi cer scuze pentru inactivitatea recenta dar anumite activitati m-au tinut departe de laptop/calculator lucru totusi ce nu scuza lipsa de inactivitate pe forum.
Doresc sa-i multumesc lui darwin de pe forumul nostru deoarece cu ajutorul sfaturilor sale am reusit in final sa aleg un ulei potrivit pentru masina.
Vineri s-au schimbat consumabilele la masina: filtru de polen,aer,ulei,combustibil si uleiul iar la partea mecanica doua bielete antiruliu marca Lemforder.
Am avuzt in mare noroc deoarece in afara de filtrul de combustibil pe care scria ca este fabricat in Tunisia pe toate filtrele si pe ambalaj si pe ele era inscriptionat Made in Germany.
Filtrul de aer,ulei si combustibil am ales Mann, cel de habitaclu Mahle, uleiul Motul 5w40 8100 X-cess.
Ce ar mai trebuit schimbat la masina lucru de care ma voi ocupa saptamana care vine sunt placutele de frana care mai au doar 4mm din spusele celor din service care au verificat masina.

Poze de astazi cu scaunele.

16 Feb 2014, 12:52:
smile.gif
andrewtm
Up!
Masina a ajuns la vanzare si pe Autovit incepand de ieri.
andrewtm
U
P
andrewtm
Up 7500 !
andrewtm
U
P
!
andrewtm
U
P
!
andrewtm
UP! 7300
andrewtm
UP 7200 !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.