Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Posesor Nou
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna I
Ziggye
Salut, sunt un nou posesor de Renault..de fapt, masina frantuzeasca, si m-ar interesa si pe mine unele date despre aceasta masina.

1 - daca imi poate da si mie cineva date despre auto conform VIN
2- cum as putea face rost de un cod pt cd-player
3- Service + ABS - am citit pe aici ca ar fi o problema destul de des intalnita dar, se poate rezolva ieftin sau trebuie mers la reprezentanta ?

VF1B5640E23260255
mihay03
Salut , pentru codul de la radio te pot ajuta .
Ce model de Laguna ai ?
Ziggye
Ms, dar s-a rezolvat. Am primit info de la reprezentana smile.gif
Ziggye
In primul rand seara buna. Azi m-a mancat si pe mine undeva si m-am apucat sa desfac masina, sa mai strang din greierii care umbla liberi pe sub bord si sa imi omor piticii de pe creier cu luminitele. Deci, 1 la mana, am gasit cateva mufe care habar n-am ce fac sau pt. ce sunt pe acolo, deci... ??
2 - la mana, luminile ambientale pe care vreau sa le montez in manerele de deschidere a usilor la ce cabluri se leaga ? Ca in mufa de la butonul de la geam intra vre-o 5-6 cabluri pe acolo...

Asadar,
user posted image
user posted image
Mufa asta statea libera pe sub scrumiera, Are cineva idee de la ce e ?
Mai e una care sta ascunsa pe acolo...
user posted image

De asemenea, pentru luminile pe care vreau sa le conectez, care e + si care e - ?
user posted image
user posted image
Alexul
unde ai greieri in bord ca am niste cativa....?
Ziggye
Pe la mufe pe acolo, ca d-aia m-am apucat de desfacut..

<span class='edit'>25 Jan 2014, 21:03:</span>
user posted image[/URL]

In fine, am rezolvat-o singur. In caz ca mai vrea cineva sa se apuce de "iluminat"...

SI cateva poze de pe parcursul lucrarilor. Era gata de montat tot azi, dar m-a luat lenea cand am vazut cum ninge...Partea dreapta e gata, mai urmeaza cele de pe stanga smile.gif

user posted image[/URL]
user posted image[/URL]
user posted image[/URL]
user posted image[/URL]
user posted image[/URL]
user posted image[/URL]
user posted image

26 Jan 2014, 15:41:
Si...rezulttul final.
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image

Vor urma ... Butonul pt. relgaj faruri, Lumini ambientale ( plafoniera ), Lumini "la picioare" ...si mai vedem biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.