Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Crash-bar Trafic
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Tuning
Katala Bass
Intentionez sa montez un crash bar pe masina, precum cel din poza. Din ce am vb in dreapta si in stanga unii zic de bine altii de rau - ca la impact strica sasiul.
Aveti vreun sfat referitor la treaba asta?
All za best,
R19/16v
De sasiu ti-e tie? Tie teama ar trebui sa-ti fie de vreun biet pieton, care, la un impact in conditii standard, cel mai probabil ramane intreg, in schimb, cu bara aia acolo garantat ii rupi cel putin un picior... Rahatul ala de bara poate fi diferenta dintre dosar penal si NUP.
Katala Bass
vreau sa cred ca nu voi fi pus vreodata in situatia respectiva. adica ma consider destul de responsabil in trafic astfel incat sa nu lovesc pietoni. vreodata.
SorinCT
Si ce se intampla daca un pieton alege sa nu fie prea responsabil? Il faci bucati?
Katala Bass
Nu as vrea sa transformam discutia intr-una despre responsabilitatea pe drumuri...
R19/16v
Nu e vorba de responsabilitate.
Treaba e deosebit de simpla - bara aia inlocuieste Nul din NUP cu I.
papa_mulo
QUOTE(Katala Bass @ 6 Dec 2013, 15:50)
Intentionez sa montez un crash bar pe masina, precum cel din poza. Din ce am vb in dreapta si in stanga unii zic de bine altii de rau - ca la impact strica sasiul.
Aveti vreun sfat referitor la treaba asta?
All za best,
*



Trebuie sa te uiti la piesa respectiva unde se monteaza(pe ce piese ale masinii se prinde) si apoi tragi concluzia ce se poate indoi in caz de accident.
Daca ma intrebi pe mine...nu ii vad rostul, daca dai intr-o bordura, teava de fier etc. in loc sa lovesti cu plasticul care e maleabil si poate sa ramana nevatamat, dai cu bara aia si o distrugi...si banuiesc ca nu e gratis.
Despre aspect nu aduc vorba, fiecare cu gusturile lui, pe mine nu ma incanta.
Cu cele laterale(desi nici alea nu imi plac) e alta treaba ... alea macar protejeaza pragurile pe care daca le indoi e deranj mare la tinichigerie.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.