Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: incalzitor renault 21
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 21
luci13
salut!stie cineva cum se scoate caloriferul de incalzire(renault 21 diesel 1990) ?cand dau drumul la caldura ies aburi ca la sauna.
48wzr
salut
aceeași problemă am avut.o și eu și am reușit să o rezolv pentru moment prin a turna un tub de pilitura pentru reparația radiatoarelor în vasul de expansiune .
la acel calorifer se ajunge puțin cam greu fiind în spatele bordului într-o tubulatura și se poate schimba doar dând bordul jos.
Tyby13
Da,asa e..doar daca dai bordul jos...si cand il schimbi sa-l cureti bine daca il cumperi de la mana a doua
luci13
multumesc mult. incerc cu pilitura
48wzr
la mine a functionat...mult noroc
bazook120
Salut, eu am schimbat bordul la a mea si nu a fost mare lucru, dai volanul jos din cele 4 suruburi, desfaci ornamentele din laterale, desfaci cele doua suruburi din laterale si tragi de bord spre tine ( te mai uiti si la cablul de tahometru si ce alte surubele mai sunt pe la turbina de aer) SAU daca ai posibilitatea sa desfaci turbina de aer in doua, poti sa-l scoti fara sa dai bordul josdar mai aintai trebuie sa-i scoti furtunurile de apa. FA O TREABA BUNA ACUM CAT INCA MAI E VREMEA CAT DE CAT BUNA CA ALTFEL PATESTI CA MINE, IL SCHIMBI IARNA SI VA FI NASOL. spor la treaba !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.