Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: schimbat antigel, lipsa caldura
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 19
neacsu sandel
sal, de curand am schimbat antigelul si de atunci nu mai am caldura deloc. stie cineva de ce?
Narcis Danila
Salut vezi poate nu ai aerisit bine sitemul...
E posibil sa fi ramas termostatul blocat pe deschis...
catalin.g
sigur nu e aerisit bine
neacsu sandel
am inteles ca nu este nevoie de aerisire....am completat vasul de trei ori si atat...acum este la nivel normal.
zeu_4u_sweety
Prima data umpli vasul peste nivelul maxim indicat, il scoti din "zgarciu ala" si il ridici cat de sus permite furtunul sau. Motorul trebuie sa fie oprit. Cu vasul ridicat deschizi cele doua aerisitoare de pe furtunele ce duc la calorifer, in habitaclu, pana cand iese antigel. Daca ai aerisitor si pe furtunul ce duce in pompa de apa, cel cu termostat il desfaci si pe acela pana iese antigel pe acolo. Dupa aceea pui vasul la loc si completezi pana la nivel. Pune si tu antigel verde tip D, asta e in specificatii.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.