Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: praguri renault 19
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 19
giku93
Am si eu o intrebare sunt nou in ale renaultului si mi-am achizitionat unul recent.. are pragurile varza si am inteles de la unii "meseriasi" ca s-ar nimeri praguri de dacie break doar ca trebe scurtate putin... este adevarat?
DanCVA
Incearca niste praguri de 19. Sunt cele mai potrivite si mai de calitate.
turbodxman
Se mai gasesc elemente de caroserie noi, la Renault? unsure.gif
Poate aftermarket de la Klokkerholm?
DanCVA
Oricum si in varianta aftermarket, piesele pentru 19 sunt mai de calitate decat cele de Dacia.
La mine pasajul de roata schimbat in 2011 s-a comportat foarte bine chiar si pe sudura cu restul aripii.
Cand am schimbat fetele de usi la 1310, dupa un an a fost jale cu rugina.
giku93
Poi am inteles ca in sibiu exista un megazin specializat pe renault... si se gasesc acolo pragurile noi pentru r19 dar nah..am incercat sa obtin un raspuns

djalex_bolidu
Nu merg praguri de dacie de nici un fel. de curand sunt si eu posesror de 19 si la fel am si eu probleme cu pragurile. trebuie sa se gaseasca noi la orice magazin de piese de import. cum au spus si colegii Klokkerholm sunt cele mai indicate.

Pe Unix apare ca piesa dar nu este pe stoc. http://www.unixauto.ro/Unix_CikkekLista_Fo...58&cMegnNr=5080
Cel mai bine mergi la un magazin cum am spus si mai sus. Cand o sa fac operatiunea asta o sa pun si poze dar asta nu se va intampla prea curand.
lixus333
va dau eu adresa www.tarostrade.com si gasiti mai multe...........
turbodxman
Buna sursa de piese. wub.gif
Merci pt link. wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.