Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Schimbare ambreiaj
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna I
Madalin76
Salutare tuturor si scuze pentru deschiderea acestui topic. De ceva timp ma lasat ambreiajul (kitul) si datorita faptului ca nu dispun de bani prea multi am gasit un kit placa + disc + rulment la 200 de lei... toate bune si frmoase singura problema care se pune si as vrea sa imi spuneti daca e acelasi kit este urmatoare: eu am o laguna 2.0 din 94 simpla iar ce am gasit eu este o an de fabricatie 95 2.0 dar este in 16 valve va rog sa imi spuneti daca e acelasi kit ca nu am banisi nici nu vreau sa-l cumpar degeaba . Astept raspunsiri de la cei care au idee Salutare tuturor si sa mearga fiarele!!!
espacern
La schimbat kit-ul de ambreiaj este simplu sa verifici daca piesa de pe masina este la fel cu cea pe care vrei sa o cumperi.....noua sau SH.
Demontezi piesa de pe masina ta si cu ea in mana mergi si compari apoi cumperi.
Altfel nu poti sa stii sigur daca sunt compatibile...100%.

@+
katalyn03
QUOTE(Madalin76 @ 3 Nov 2013, 10:30)
Salutare tuturor si scuze pentru deschiderea acestui topic. De ceva timp ma lasat ambreiajul (kitul) si datorita faptului ca nu dispun de bani prea multi am gasit un kit placa + disc + rulment la 200 de lei... toate bune si frmoase singura problema care se pune si as vrea sa imi spuneti daca e acelasi kit este urmatoare: eu am o laguna 2.0 din 94 simpla iar ce am gasit eu este o an de fabricatie 95 2.0 dar este in 16 valve va rog sa imi spuneti daca e acelasi kit ca nu am banisi nici nu vreau sa-l cumpar degeaba . Astept raspunsiri de la cei care au idee Salutare tuturor si sa mearga fiarele!!!
*



nu este acelasi kit 100%, unul este motor de renault altul este volvo
la tine merge discul de logan 1.6 8v, bafta
Madalin76
kataline eu nu am pomenit nimic de volvo am spus ca am laguna din 94 motoru 2.0 multipunct sau cum dracu este iar ce am gasit eu este laguna din 95 motoru de 2.0 16 vale...pe cine am mai intrebat si eu am inteles ca nu difera cu nimic ambreiaju decat puterea motorului
Gabryel.GLN
Pai nici nu trebuia sa pomenesti motorul 2.0 16v din 95 este cel de volvo.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.