Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pls help
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
iuliann1986
Am si eu o problema si nu stiu cum sa o rezolv, de aceea va rog daca aveti cumva vreo idee sa postati smile.gif. Problema este urmatoarea: Astazi n-am avut de lucru si am desfacut ceasul de bord de la masina ( un renault clio din 2005) pentru a vedea ce tip de leduri imi trebuie intrucat doresc sa le schimb cu unele de o alta culoare. Am reusit sa dezmembrez tot pe acolo, dar chestia e ca in momentul cand am montat totul la loc si am pus ceasul din nou pe masina acul de la combustibil si cel de la temperatura apei indica aiurea. Intrebarea este daca are cineva idee cum merg reglate acestea. Atasez si o poza cum indica ceasurile fara cheie in contact.
lucianm
Pai cand ai pus acele inapoi esti sigur ca le-ai pus exact cum erau inainte?
Scoate-le iar si pune-le inapoi in pozitia corecta.
Poti incerca si o calibrare tinand apasat butonul de resetare a km partiali si punand contactul.
iuliann1986
nu merge calibrare asa cum e la logan..degeaba tin apasat pe butonul ala. asez acele la 0 ca sa zic asa, dar cand pun mufele se ridica singura pe la jumatate..am incercat sa dau de ele in jos, dar degeaba sar iar acolo
lucianm
pai degeaba le dai cu mana la 0. trebuiesc scoase cu totul din ax apoi pozitionate la 0 fara a mai roti axul.
iuliann1986
O sa incerc maine sa le scot si sa conectez mufele si numai dupa aceea sa pun acele la loc la 0 in timp ce o ceasul conectat...Daca nu merge nici asa nu stiu cum sa fac smile.gif
BannedHost
dar tu ai scos acele ace de pe ax cand ai dat jos ceasul de bord?
Yan78
Ca sa ajunga la leduri a trebuit sa dea jos acele.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.