Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Mi-au smuls becul de semnalizare stanga-oglinda.
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna III
Laguna_III
Salutari!

Mi-au smuls becul de semnalizare stanga, de la oglinda retrovizoare; a ramas o "gaura" acolo, cu doua fire... Aveti idee de unde pot cumpara asa ceva? Si-a cumparat cineva o oglinda retrovizoare, vine cu tot ansamblul, inclusiv electric (bec, etc.). Multumesc mult, pentru raspusuri. Poate stiti un site web de unde pot comanda!

21 Oct 2013, 13:47:
Am gasit: cod produs 182206001900 (Semnalizator MAGNETI MARELLI); acum sa vad si becul ce cod are; costul variaza intre 101-102 lei, pe net si 195 lei la reprezentanta. Cam mare diferenta...
didiland11
ce bine era cand erau doar cateva lag3 in fiecare oras. practic banuiai cine te poate fura smile.gif)
Laguna_III
Sa stii ca ai dreptate, la asta m-am gandit si eu, ca odinioara nu erau prea multe... Mi-e teama, insa, sa nu fie doar un gest "golanesc", nu neaparat ca-i era necesar...
roland
Nu poti rezolva pe casco?
tse
Oglinda ca cea a Lagunei se afla si pe Fluence, si nu numai.
maytow_airis
Aici gasesti!
http://www.ebay.es/itm/Freccia-Sx-Renault-..._uhb=1#shpCntId
32€. Se pare ca e scumpa rau panarama aia mica....
Laguna_III
@roland,

La CASCO am fransiza de 100 euro/eveniment; in cazul asta, nu are sens, piesa costa sub 100 de euro.

25 Oct 2013, 21:47:
@tse,

Ooooo...thanks! Chiar nu am stiut! Este absolut exact aceeasi piesa, pe "Fluence"? Banuiesc ca si pe "Latitude", ca pe altceva?

25 Oct 2013, 21:49:
@maytow_airis,

Am gasit si pe doua site-uri din Romania, cu 101 respectiv 102 lei, fara bec, becul e separat; stie cineva care este codul becului, va rog? este un bec "ingust", portocaliu.
maytow_airis
Codul becului este: WY5W
[attachmentid=1627914654]
dili
QUOTE(Laguna_III @ 25 Oct 2013, 21:45)
Am gasit si pe doua site-uri din Romania, cu 101 respectiv 102 lei, fara bec, becul e separat; stie cineva care este codul becului, va rog? este un bec "ingust", portocaliu.
*




Daca nu ai rezolvat intre timp, atunci 100 nu e un pret rau.
Eu am dat la reprezentanta fix 180 de lei, fara bec, acum vreo 3-4 ani. Deci risti sa ajungi acum la peste 200, asta doar daca intre timp nu si-au revizuit politica de preturi sad.gif.
JustInTime
Eu am "agatat" un taximetrist cu oglinda din partea dreapta. Same shit: mi-a zburat lampa dar am ramas cu becul biggrin.gif

Asadar, pe data de 17 iulie, am facut comanda pe un site. Iata raspunsul:

LAMPA SEMNAL NUMAI ORIGINALA LA COMANDA MAX 5Z ILE--185 RON (!!!!!!)

Iti pot da pe PM numele site-ului sau chiar o adresa de email unde poti comanda.

Succes!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.