Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Troncane la viraje
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
CiprianNistor
Buna ziua! am un symbol 1,5 DCI si de astazi mi-a aparut un troncanit (ca si cum bate ceva in partea din fata) la viraje. Am observat ca bate mai tare la viraj stanga si mai slabut la viraj dreapta. Mentionez ca pana acum daca luam viraj maxim dreapta sau stanga imi batea puternic dar numai la maxim de volan (acelasi zgomot ca si acum) , acum insa bate si la viraje usoare. Sunetul se aude din partea stanga , din ce am mai citit pe forum ma gandesc la planetara, asta sa fie problema ? Cum as putea sa o probez? Sau mai exact ce sa schimb la planetara numai capul ? sau cu totul ?M-am uitat la burduf si pare ok , nu e spart , sau desfacut. De la caseta nu are cum pt ca nu simt nimic in volan iar capetele de bara le-am schimbat in vara asta .Va multumesc!
UXE
Planetara cel mai probabil... dar mai bine du-te la un service.. Daca esti din bucuresti vezi ca este un service prin berceni si lucreaza foarte mult pe partea de articulatie, angrenaj roata la Dacia si Renault. De ex ptr schimbare rulment iau 50 de lei. Pentru schimbare burduf 30 de lei. Eu am facut ambele operatiuni la ei si sunt multumit, insa am avut piese de origine.


Du-te la ei macar pentru o constatare. Daca vrei mai multe detalii , spune.
CiprianNistor
Am inteles! Sunt din Brasov o sa ma orientez prin zona . Cred si eu ca tot de la planetara e problema.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.