Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Scartait panouri de la usi fata
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
1r1nel
Salut prieteni,tot incerc sa rezolv prblema panourilor usilor din fata care zdrancane,parca zici ca am greieri in masina.la gropi la ceva sunt singurele care scot un zgomot ciudat,le'am desfacut dar problema a revenit.Puteti sa ma ajutati,ce trebuie sa fac sa scap de problema asta.multumesc sad.gif
vasilecool
zdrangane ,sau scartaie ? vezi sa nu iti atinga ceva de ele(tije ,cabluri+mufe) .
initial ele sunt lipite cu mastic .
1r1nel
Zici ca am greieri in usa,ceva de genul,am zis sa iau niste silicon negru sa lipesc panoul.
kimi_ro
Redeschid topicul cu urmatoarele:
- usile fata au inceput sa scartaie la inchidere/deschidere - ce se poate face?
- usa stanga fata, pe drum cu denivelari, uneori incepe sa zdrangane (nu foarte zgomotos insa e un zgomot sesizabil si enervant) - ce se poate face?
Multumesc,
stuffy
@kimi_ro La mine a fost de la broasca. Am uns bine partea metalica de pe stalpul masinii care intra in broasca si la usa broasca propriuzisa si totul e ok acum. Am observat ca freca metal pe metal exact cum spui tu la denivelari.
kimi_ro
Multumesc pentru raspuns. Voi incerca cea ce mi-ai propus. Totusi, am o mica retinere si anume faptul ca, daca ungi cele doua piese, sigur ajungi sa te atingi de partea metalica de pe stalpul masinii.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.