Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Consum Renault Captur 1.5 dci 90
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
djpatzy
Pentru cei care au condus Captur o perioada mai mare de timp si au ajuns deja la o concluzie in legatura cu consumul pentru motorizarea 1.5 dci 90 cai , ii rog sa ma informeze si pe mine despre consumul in mai multe situatii: urban, pe autostrada la 130 km, la 90 km...pentru ca cel de pe site ul lor e cam greu de crezut! Va multumesc!
partner
Aici e un filmulet in care prezinta consumul la 70-80-90Km/h.
verde
La vale , la deal , incarcat cu cate persoane , ceva bagaje ?...... totul e relativ. Mai pui o juma de litru peste ce zice renault si esti pe aproape. Masina noua consuma mai mult pana se rodeaza , pana se obisnuieste soferul cu ea , pana gasesti combustibilu potrivit,....
UXE
No offense, dar nu se poate face in afara sectiunii Clio si o sectiune ptr Captur? Deja au inceput sa se amestece lucrurile.
alexme24
Pai captur e un clio IV mai inaltat:)). P.S.: fac putin haz de necaz:)
Modus
Plus ca e varza aici totala. Ar trebui sa fie o sectiune Clio I, o sectiune Clio II/Symbol, o sectiune Clio III, o sectiune Clio IV si o sectiune Captur. Toate separate
hellcat
@uxe, care a dat report la acest topic: Eu personal l-am contactat pe AlexV (unul din admini) si i-am adus la cunostinta faptul ca ar trebui create noi sectiuni datorita aparitiei noilor modele...clio IV, captur.
Mai mult de atat nu pot sa fac, iar discutii tip "Modus" nu isi au locul pe-aici.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.