Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ulei in vasul de expansiune
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
bestseller144
buna ziua precizez ca am un renault clio symbol an 2001 motorizare 1.4 benzina.Dupa un drum lung intr-o zi torida de august am ajuns seara acasa.dupa ce am oprit motorul m-am gandit sa ma uit la nivelul lichidului de racire din vas sa vad la ce nivel este..surpriza...deschid capacul vasului si depistez la suprafata lichidului o pelicula mare de ulei zic eu maroniee..mizerabilaa...si vasul este negru tot....precizec ca nu scade apa din borcan,nu refuleaza apa la deschiderea capacului,temperatura motorului este normala,nu sunt urme de spuma pe la joja sau buson alimentare,,nu bolboroseste apa in vas...ce poate fii garnituraa de chiulasa?
johan
din pacate este dusa garnitura de chiulasa.
silviu dars
Din pacate si eu spun acelasi lucru, garnitura de chiulasa si doamne fereste sa fie si chiulasa ovalizata.
wolfin
cand o desface se poate verifica....

excl.gif grija mare cu cel care desface chiuloasa. (sa fie motorul rece- rece) - iti zic din experienta ca ii doare la pix de acest aspect (pe unii).
tudorelghiorghiasa
100% garnitura de chiuloasa.
vallixx
CHIULÁSÃ s.f. 1. Piesã care închide cilindrii unui motor cu ardere internã.

M-ati omorat cu chiuloasa voastra.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.