Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: magazie cd
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna III
basarabmarian
De cateva zile am probleme cu magazia de cd-uri, problema de genul cand trece de la un cd la altul dureaza mai mult ca de obicei si se aude un zgomot ciudat. Pe zi ce trece parca timpul dureaza din ce in ce mai mult, zgomotul persista iar in plus a inceput sa imi dea eroare cd. Mentionez ca cd-urile nu sunt problema.
Daca cineva a avut astfel de problema rog in a posta care este cauza. Multumesc
ariciul76
Am avut eu problema asta.cd error si nici nu mai puteam sa le scot afara.
Am demontat unitatea de pe masina, desfacut o si am reusit intr un final sa scot cd urile.
Pretul platit?
Nu am putut sa asamblez la loc toata mecanica aia extrem de complicata deci am aruncat o...
Cine a inventat o jos palaria, eu cred ca numai extraterestrii ar fi putut face ceva atat de complicat.

In concluzie a trebuit sa cumpar alta unitate -noroc cu China ca la reprez pretul era pe la 2800 RON.
Eu m am scos cu ccs 150 EUR.

Este posibil ca la tine sa ai o problema cu praful care s a depus pe sistemul optic deci asta arctrebui curatat.
Nici vorba sa demontezi ceva, doar capacul si cumva, cu o seringa cu apa ultrapura sa cureti optica dupa care o lasi la uscat 1 zi doua.

Daca tot nu merge atunci alta magazie noua...
ariciul76
Am avut eu problema asta.cd error si nici nu mai puteam sa le scot afara.
Am demontat unitatea de pe masina, desfacut o si am reusit intr un final sa scot cd urile.
Pretul platit?
Nu am putut sa asamblez la loc toata mecanica aia extrem de complicata deci am aruncat o...
Cine a inventat o jos palaria, eu cred ca numai extraterestrii ar fi putut face ceva atat de complicat.

In concluzie a trebuit sa cumpar alta unitate -noroc cu China ca la reprez pretul era pe la 2800 RON.
Eu m am scos cu ccs 150 EUR.

Este posibil ca la tine sa ai o problema cu praful care s a depus pe sistemul optic deci asta arctrebui curatat.
Nici vorba sa demontezi ceva, doar capacul si cumva, cu o seringa cu apa ultrapura sa cureti optica dupa care o lasi la uscat 1 zi doua.

Daca tot nu merge atunci alta magazie noua...
basarabmarian
Da, am fost azi la un electrician si se pare ca este ceva rupt, sistemul nu mai poate duce pana la capat procesul de chimbare a cd-rilor. Recomandarea a fost o alta magazie.
Electricianul zicea ca este o problema cu aceste sisteme, acum ma intreb daca se merita sa achizitionez alta sau sa caut alternative. Dar asta e alt subiect.
Multumesc de raspuns!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.