Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Samsung S2 sau San Remo ?
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > In Car Entertainment > GSM Zone
danyhhh
As avea de ales intre aceste 2 telefoane. Bineinteles S2-ul este SH, cu garantie inca 1 an, al unui prieten. Singurul defect care l-am observat este ca, stica este putin crapata in coltul dreapta, pe fasia accea neagra. In rest merge ok, cu mici urma de uzura pe spate. Cealalta varianta este Orange San Remo dar de aceasta data nou.

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPho...0&idPhone2=3621

P.S: S2-ul e la pretul de 750 RON.
vallixx
Desi S2-ul este superior, as merge pe telefon nou.

San Remo-ul, aka Alcatel One Touch Idol, este un telefon bun, fiabil si care din cate l-am butonat si eu (nu foarte mult) mi s-a parut a se misca destul de bine.
l@u
San Remo cat te costa ?
Squirrel
Orange San Remo îl văzusem la 199 euro.
user posted image
Cu 1GB de RAM și un dual-core de 1GHz este oarecum suficient. Vine în schimb cu "personalizarea" orange și nu știu dacă a scăpat de blocajele pe care le aveau primele loturi.
danyhhh
600 de lei la abonament de 50 de lei San Remo-ul.
l@u
600 lei da il iei branduit portocaliu , ceea ce e cam naspa .
BioHazarD
Ai putea incerca si S2 plus i9105...nou, capabil, dar mai scump...
danyhhh
Am gasit un alt S2, alb fara crapatura pe ecran tot la pretul de 750 dar fara garantie.
Acesta-http://www.okazii.ro/telefoane-samsung/samsung-galaxy-s2/samsung-galaxy-s2-alb-16gb-a121905999
Iulikk
Prea putine calificative...
danyhhh
Cunosc proprietarul si telefonul.E din localitate cu mine.
danyhhh
S2 a ramas ...
argon
Buna alegerea strict intre cele doua, dar eu as mai fi asteptat sau pus ceva pentru un S3.
Raduchu
Sau un S2 plus..
l@u
banuiesc ca nici tu nici argon nu aveti nici macar s2 !
argon
Asa e, suntem niste parliti eu am Nokia 5110, visez la ziua cand o sa-mi permit un S2 sa-l pun pe masa la birt sa se ude femeile.
l@u
banuiam , adica eram sigur !
vezi ca nokia ala daca il invarti prin giratorii incarca bateria 200%
danyhhh
Alegerea a fost pana la umra un SII Plus ... nou ... am mai pus niste banuiti pe langa aia 700 de ron dar am garantie 24 de luni si zic eu ca merita.
Raduchu
QUOTE(l@u @ 20 Jul 2013, 18:17)
banuiesc ca nici tu nici argon nu aveti nici macar s2 !
*



Nup, eu unul nu am, dar ce si-a luat Dani, S2 plus ce i-am zis si eu tongue.gif .

PaulT
Eu sper ca si-a luat S2, fara plus. In realitate, comparat cu S2, S2 plus ar trebui sa se numeasca S2 minus. wink.gif
Raduchu
Eu i-am zis de S2 plus ca am vazut ca e mai nou, nu am stat sa ma uit la specificatii.

Daca zici ca era mai bun un S2 simplu, inseamna ca S2 plus asta e doar o chestie de marketing..
l@u
QUOTE(Raduchu @ 20 Jul 2013, 23:30)
Nup, eu unul nu am, dar ce si-a luat Dani, S2 plus ce i-am zis si eu  tongue.gif .
*




QUOTE(Raduchu @ 21 Jul 2013, 00:26)
nu am stat sa ma uit la specificatii.
*



radmasa.gif exact ce spuneam mai sus ,recomandam ca sa ne aflam in treaba !
Raduchu
Exact asa. doar ca sa ne aflam in treaba..eu am zis ca daca e S2 plus, trebuie sa aiba ceva in plus fata de S2 simplu, unde-i problema?

In fine, Dani sa fie multumit de el, asta e tot ce conteaza.
l@u
in mintea ta e foarte simplu !
danyhhh
Cu toate ca San Remo-ul arata bine hartie, in realitate lucrile nu stau chiar asa. Si nu ma refer la aspect, ci la cum se misca. S2-ul fie el cu + sau fara merge mult ma bine, destul de fluent. Acum poate sunt subiectiv venind de pe un Galaxy Mini dar momentan S2-ul indepllineste toate dorintele mele. Ecran nici prea mare nici prea mic, sa se miste bine, in special pe internet, la jocuri nu prea il folosesc. Iar cu kit-ul de baterie, de 2000 mah tind sa cred ca va avea si o autonomie buna.
kum
Eu in continuare sunt fascinat de cei se lamenteaza ca bateria la un smar'fon nu tine mai mult de o zi sleep.gif
Markos
Se mai ține San Remo? huh.gif
R19/16v
QUOTE(kum @ 22 Jul 2013, 16:05)
Eu in continuare sunt fascinat de cei se lamenteaza ca bateria la un smar'fon nu tine mai mult de o zi sleep.gif
*



Ar trebui sa ia note wink.gif
l@u
la note Alydor poate comenta ! biggrin.gif
gabize
Am reușit ieri să țin un San Remo în mână. Nu l-am butonat, nu am avut timp, însă pot spune că la finisaje/calitate materiale e multișor sub S2.
DragosP
QUOTE(gabizegrean @ 23 Jul 2013, 07:47)
Am reușit ieri să țin un San Remo în mână. Nu l-am butonat, nu am avut timp, însă pot spune că la finisaje/calitate materiale e multișor sub S2.
*


Deci te-ai spălat pe mâini dupe aia, nu? tongue.gif
danyhhh
Am fost ieri pana in Bistrita la niste rude. M-am plimbat prin centrul vechi si intamplator am vazut un EuroGSM. Am zis ca sa intru sa intreb informativ la ce pret e S2-ul. Intru frumos, si cand colo aflu ca e 900 de ron, nou nout, ultima bucata. L-am si cumparat pentru o vara de a mea ce isi dorea telefon. Mi s-a parut o oferta ok, telefon bun cu garantie 24 de luni la pretul asta, avand din vedere ca sunt altii pe okazi ce il vand cu atat si fara garantie.

23 Jul 2013, 07:28:
Am fost ieri pana in Bistrita la niste rude. M-am plimbat prin centrul vechi si intamplator am vazut un EuroGSM. Am zis ca sa intru sa intreb informativ la ce pret e S2-ul. Intru frumos, si cand colo aflu ca e 900 de ron, nou nout, ultima bucata. L-am si cumparat pentru o vara de a mea ce isi dorea telefon. Mi s-a parut o oferta ok, telefon bun cu garantie 24 de luni la pretul asta, avand din vedere ca sunt altii pe okazi ce il vand cu atat si fara garantie.
gabize
QUOTE(DragosP @ 23 Jul 2013, 08:22)
Deci te-ai spălat pe mâini dupe aia, nu? tongue.gif
*


Deci
BOG
Am eu San Remo si dupa umila mea parere si comparat cu S 2 si S 2 plus e oarecum peste. Cine vrea sa arunce un ochisor pe Vellamo..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.