Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Zgomot ciudat Symbol 1,5 DCI (huruit+troncanit)
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
CiprianNistor
Va salut! De ceva vreme mi-a aparut la masina un huruit in mers (linie dreapta) si se accentueaza f putin la viraj dreapta.Mai nou am observat ca atunci cand virez maxim dreapta ( si uneori chiar si stanga insa ff rar)se aude un troncanit serios (ca si cum s-ar rupe ceva) intrerupt , "tacane" ceva cam de doua trei ori. Nu poate fi rulmentul de presiune sau ceva din cutie doarece simptoma se mentine si la oprirea motorului in mers (pe liber)-am probat. Intrebarea mea este : Care rulment sa il inlocuiesc de la roata ? ori ar putea fi si altceva? Am vazut ca mai e un rulment intermediar la planetara? Acum un an am inlocuit rulmentul de pe dreapta fata sa faca iar figuri?.Va multumesc !
verde
planetara dreapta.
ciupilici
Si eu am avut simptomele astea , la service am schimbat bieleta si bucsa , bineneteles ca dupa ce am luat o groapa mare a aparut totul , eu spun sa o duci la un mecanic sa o ridice pe elevator si sa vedeti daca are joc roata .
UXE
la mine se aude pe dreapta cand virez stanga si cand merg in linie dreapta si s-ar putea sa fie rulmentul de pe dreapta.. La tine s-ar putea sa fie rulmentul de pe stanga sau dreapta.. depinde de unde se aude.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.