Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Spalatoare parbriz tip "perdea"
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Tutoriale
mitzone
Sistemul pentru spalarea parbrizului care vine standard pe L3 este foarte enervant, intrucat in momentul stropirii, apa nu ajunge pe toata suprafata parbrizului. Astfel, daca aveti vreo ganganie si dai sa speli, mai mult se intind matele pe geam. Eu am gasit solutia gratie colegilor de la sectiunea Megane : jigloare parbriz pentru Renault Kangoo, pret 98 RON ambele.

Se potrivesc exact in locul celor vechi, montarea facandu-se in maxim 2 minute.
Acestea pulverizeaza apa sub forma unei "perdele"...intelegeti voi ce vreau sa zic. Nu am apucat sa pun poze, dar nici nu cred ca este necesar. Pur si simplu se scot diuzele vechi si se pun astea noi, fin in acelasi loc, fix cu aceleasi prinderi.

O sa pun un filmulet probabil, dar zilele urmatoare.

Codul piesei de origine este : 8200600847.

Topicul colegilor din aria Megane poate fi gasit aici :

http://www.reno.ro/Montare-duze-spalare-parbriz-t212452.html
hegedus.claudiu
mitzone, unde gasesc astfel de jigloare? ca eu sunt stresat de sitemul L3 de la laguna mea smile.gif
KMY17
Le am schimbat si eu cu cele mentionate anterior dar nu sunt multumit de loc. E doar o tentativa de perdea si pe mijlocul parbrizului ramane o portiune ne udata
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.