Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Montare trapa fixa
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
speedx265dell
Salut! Vreau sa montez trapa pe masina dar nu vreau sa se ridice, sa se miste sau altceva. vreau doar sa fie fixa. imi place interiorul masinii cand are trapa si se vede afara prin acel geam. A mai montat cineva asa ceva? se monteaza mai usor decat o trapa care face toate cele? merita sa pun o astfel de trapa sau mai bine caut una electrica? am un clio din 1999 hatchback, 4 usi. ms


P.S ma gandeam ca daca trapa este fixa se va monta mai bine si nu va intra apa in masina. . .
DracusorulViolet
Pai e cam riscant. Masinile care au trapa din fabrica au alt tip de ranforsari in plafon, tu taind o gaura acolo, ii vei afecta rezistenta plafonului, asa ca eu cel putin nu iti recomand asa ceva. Se poate face dar nu e recomandat.
speedx265dell
Am inteles. Deci chiar daca montez o trapa originala de pe alt clio, tot nu este recomandat sad.gif
bogdangepe
Chiar daca dai gaura in plafon nu ai cum s montezi o trapa originala. Plafonul care are trapa, are si o margine de metal in interior. Singura solutie este s tai tot plafonul si s il inlocuiesti cu un plafon care are trapa, adica nu se merita. In al 2 lea rand daca pui made in turcia cand ploua o s ai baltau in masina.
UXE
S-a mai discutat nitel , dar despre o trapa electrica aici
speedx265dell
Am vazut acea discutie, dar nu oferea informatii despre ceea ce vroiam eu sa fac, o trapa fixa ( suna ciudat, dar nu vreau sa se miste, vreau doar sa fie fixata acolo)
D-Ice
Firma de termopane ai incercat? biggrin.gif
Nu cred ca trapa aia fixa o sa arate ca un plafon de sticla.
Apa inauntru in schimb s-ar putea sa ai.
speedx265dell
Ha ha! hai sa radem D-Ice . topicul se poate inchide. de la o simpla intrebare a ajuns pagina in care ne batem joc
UXE
probabil ca era o aluzie la " atata timp cat periclitezi siguranta masinii stai linistit si nu iti mai bate capul cu sf-uri "
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.