Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: instalatii GPL compatibile pe Clio Symbol
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
Ygi_17

1. ce instalatii GPL sunt compatibile cu CLIO II ( Symbol) motor K7J-A7 ( 1.4 8V) ? dar pe motorul de 16v

2. ce firme care instaleaza GPL recomandati? Si unde le gasim?

3. softurile GPL sunt acum mai bune? Calculatorul la motoarele 1.4 8v e clar ca nu a fost conceput pentru GPL dar se adapteaza astfel incat sa mearga la fel de bine si pe benzina si pe GPL?

4. Ce firma din Constanta recomandati pentru montare GPL?
Adica se pricepe cineva sa faca niste reglaje bune sau se monteaza la repezeala si apoi plangi pe la usa lor?

5. a pus cineva instalatie BRC pe CLIO II ( 1.4 8V Norma poluare EURO 3)?
ce parere aveti de instalatia BRC secvential 24.11? se potriveste cu CLIO II(Symbol) 1.4 8v motor K7J-A7 - Norma poluare EURO 3 ?

6. Defectiuni curente ale instalatiilor de GPL si la cati km faci recalibrarea/reglajele instalatiei GPL?

Paste fericit!
PhilipMorris
Toate instalatiile secventiale sunt compatibile cu clio. Mai bune sau mai rele nu sunt, factorul psihologic este in mare parte cel care face diferenta.
Cu fiecare om cu care o sa vorbesti de acum, cea care o are el montata este "cia mai tare". Iti recomand sa stai un pic pe la 2-3 servisuri, sa te uiti cum monteaza, si sa iti faci o parere. Service perfect nu exista. Dar daca ii vezi ca sprijina chei pe stergatoare, se freaca pe tabla masinii cu capsele de la salopeta, se sterg pe manerele masinii de unsoare sau incep sa injure si sa traga de fiare pe sub masina ca nu stiu ce nu le intra pe acolo, du-te in alta parte.


LUCCI LUCIANO
Eu i-am montat pe 20.11.2012 un Landi Renzo la reprezentantul prahovean al importatorului, SC Oandel SRL Daca intri pe site-ul lor o sa vezi masina mea fotografiata cu titlul de prezentare.M-am orientat laa marca aceasta dupa un ,,studiu,, mai aprofundat(net, taximetristi, prieteni detinatori) si am tinut cont si de faptul ca Dacia a montat din fabrica asa ceva pe Logan.Sunt multumit de consum mai ales ca oficial acest motor cu doua axe cam haleste, comparativ cu celalalt de 8 valve.In cartea tehnica spune 9,9 in oras. Mie ,iarna, mi-a luat 11-11,5 gaz dar numai in oras si drumuri de regula sub 7 km.La drum, cu 5 persoane si ful portbagajul s-a dus la 8,5 l/% gaz. Oricum si site-ul celor de la Vernesti-Buzau confirma prin calculatorul postat ca fiind normal un 12% gaz daca masina papa 10 % benzina. Eu am dat 22 de milioane cu rezervor toroidal(era oferta de la 24-25) si in principiu in 11-11500 km. scot banii; deja am facut 5000.Postez si cateva foto facute a doua zi de Pasti(nu te lua dupa data) ca sa vezi cum arata la comp. motor.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.