Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: identificare nr. imatriculare
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna II
daniLaguna2
sal. masina mea avea un nr. de inmatriculare... la fostul propietar care nu am avut eu legatura cu el si eram curios din ce tara a fost adusa masina nr este 37JNFT ms mult smile.gif scz pt topic
melcu
Pai si ce cod de tara avea numarul ? Daca e din uniune in partea stanga (unde la noi este RO) sunt trecute abrevierile pentru tara respectiva (NL, F, B, ES, IRL ... etc)
pishky
s-ar putea, pe baza seriei de sasiu, sa poti afla unde e facuta masina, si in ce tara s-a vandut prima oara.
Vezi ca e topic dedicat.
espacern
Seria VIN:VF1XXXXXX43855 fabr.in Franta pentru tarile de jos.

@+
daniLaguna2
pai eu am doar foaia cu ce modificari sa facut la ea de la 0 km si nu zice scrie doar ce modificari sa facut la ea si nr seria etc smile.gif
todhiere
Nu cumva erau nr. de dimensiuni normale, dar albe, fara niciun marcaj sau timbru, si cu scrisul mare negru? Parca nr. provizorii de olanda sunt asa, nu tin cont de vreun tipar anume, au cate 2-3 litere si 3-4 cifre.

Stiu ca nr. de belgia si de italia sunt mai mici ca dimensiune.
espacern
Pays bas=tarile de jos=Olanda.....am crezut ca s-a inteles.

@+
daniLaguna2
aham mersi, atunci masina cred ca a fost fabricata in franta dar pt olanda.... sa inteleg smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.