Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Schimbare cap de bara
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 25
Raduchu
Salutare!

Am batut pe el si nu a iesit, e intepenit. Cum as putea sa-l scot altcumva, daca exista alta posibilitate.
turbodxman
Incalzit (sa se dilate metalul) si apoi batut din nou.

XtreZz
Am patit si eu si s-a distrus piulita aia intre capul de bara si bara,a trebuit sa fac rost de alta...asta daca e la fel ca la 21...
RAIDER
Incalzit intr un atelier unde nenea mecanicul stie ce face. Incalzirea cu aparatu` de sudura nu i face foarte bine bratului...dar se poarta in Romania.
Sugerez sa l schimbi cu totul. Diferenta de pret nu i imensa si n plus...ai siguranta.
bogdannicusor83
exista presa...
Cu ea sigur il depresezi
Raduchu
Multumesc de raspunsuri.

@bogdannicusor83: la presa m-am gandit si eu prima data, dar nu am de unde sa fac rost de una.

O sa incerc cu lampa, sa-l incalzesc sa vad daca iasa. Keep in touch !
bogdannicusor83
QUOTE(Raduchu @ 22 Apr 2013, 17:02)
Multumesc de raspunsuri.

@bogdannicusor83: la presa m-am gandit si eu prima data, dar nu am de unde sa fac rost de una.

O sa incerc cu lampa, sa-l incalzesc sa vad daca iasa. Keep in touch !
*



daca iti aduci aminte la vechile dacii exista o presa de pivoti, cauta o presa de genul acela si mai mult ca sigur va merge.

PS: gasesti pe la serviceuri, sau pe la prieteni , poate se gaseste vreunul care sa ti-o imprumute
turbodxman
Extractorul (presa) e o idee foarte buna DAR daca nu are un prieten la servisuri slabe sanse sa ti-o imprumute daca nu cunosti pe cineva de acolo.
Sculele nu se imprumuta, in general.

Numai eu stiu cat am alergat pana sa fac rost de o amarata de presa de arcuri fata de Dacia pe care apoi sa o modific pentru a putea fi utilizata la Renault 25. biggrin.gif

Nu mai e ca pe vremuri, cand la orice colt gasesti orice scula pt Dacia....
Raduchu
Gata si cu asta, am reusit sa-l schimb biggrin.gif .
turbodxman
Cu ce l-ai convins sa iasa? naughty1.gif
Raduchu
Presa tongue.gif .
turbodxman
up.gif
xymzar
Inlocuire cap de bara.
Mai simplu de atata nu se poate. tongue.gif


Hait am postat gresit, trebuia la Megane 2. sad.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.