Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: ce sa faci sa nu iti ia talonul
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Legislatie
ph07lnh
SALUT BAIETI .... uite ... vin cu o gramade de intrebari ...dar asta ma intereseaza in mod obligatoriu ....

la ce nu am voie sa umblu ca sa nu raman fara talon

sau macar sa pot omologa la rar ....sa fie in ordine ...desi merg pe strazile din romanica ... cu o masina modificata ...



pareri ....
?

15 Apr 2013, 02:11:
ca sa intelegeti mai bn .... eu mi-am vopsit stopurile cu spray negru ( fumuriu ) mi-am pus ploape .... faruri semnalizarea pe fata este vopsita cu spray negru ( fumuriu )
voi pune prelungiri spoiler .... toba e sport ...as vrea sa intreb care e maximul de decibeli pe care il testeaza rar-ul la control sa stiu ce toba cumpar ...
geamurile negre pe spate + luneta asta stiu ... ca iti trebuie omologat rar ... costa 150 ron
dar pe mn ma intereseaza ce nu se trece in talon ....
si acum mai nou si la eleron trebuie sa fie omologat rar ...

care e maxima de culoare originala pe masina 60 % ?
Victoras2001
Asa. Cu cat estompezi mai mult stopurile si semnalele, cu atat iti creste siguranta-n trafic.
argon
Stopurile fa-le cu negru mat, sa fie negre complet, ca arata si mai bine, toba nu te mai complica, pune teava, ca se aude misto, si cea m ai buna metoda sa nu-ti ia talonul, e sa nu-l iei la tine.
cielo99
Cel mai bine e sa dai stopurile jos sa pui tabla sa chituiesti si sa le faci in culoarea masinii.

Ca sa nu ramai fara talon, dupa ce faci asta lasa masina definitiv in parcare.
SandelBS
Pe poponari as putea sa ii inteleg, pe femeile ce ar sta 24 din 24 la cumparaturi le inteleg, pe tigani ca fura pot sa ii inteleg, pe unii ca isi pun 700000 de cruci pe parbriz la fel, da sa dea dracu daca inteleg care e rostul la spray negru pe stopuri.

Care e avantajul? Aia din spate nu vad cand franezi, sunt urate ca dracu, sa mor de va inteleg cu prostia aia. Inainte ziceati de aia cu dacii ca isi puneau plasticele alea galbene de la oua kinder pe antena si nu mai stiu ce prostii pe geamuri...dar astea sunt penibile.

Iti doresc succes si peste cateva luni sa vii sa te plangi la aceasta sectiune ca ai talonul la garcea si ce smecherie sa faci sa il recuperezi. Din cauza unuia ca tine, cu stopuri gri cacanii era sa fac un accident, noroc ca am benoacle si l-am vazut ca a franat brusc.
george_scala_2004
QUOTE(SandelBS @ 18 Apr 2013, 21:49)
... Din cauza unuia ca tine, cu stopuri gri cacanii era sa fac un accident, noroc ca am benoacle si l-am vazut ca a franat brusc.
*



parca ai fi singurul... sad.gif mad.gif
Ov
stopuri negre ca stopuri negre, dar de faruri cu folie neagra pe ele ce zici?
dannygambino
QUOTE(Ov @ 18 Apr 2013, 21:28)
stopuri negre ca stopuri negre, dar de faruri cu folie neagra pe ele ce zici?
*




si dupa aia xenoane si proiectoare cu xenoane ca nu dicleste pe unde umbla... sau o fi de la folia pe parbriz popa.gif
Kojak
QUOTE(SandelBS @ 18 Apr 2013, 21:49)
pe tigani ca fura pot sa ii inteleg
*



Bre, esti mult prea indulgent. happy.gif
corbex
QUOTE(Ov @ 18 Apr 2013, 21:28)
stopuri negre ca stopuri negre, dar de faruri cu folie neagra pe ele ce zici?
*


In zonele cu apa calda se folsesc becuri negre.
DannyY
Pai si la noi, da' le zice "becuri arse".
corbex
La Slatina. La Caracal se vopsesc.
Solon
Nu se infoliaza si alea?
tatabobu
Nu. Se afuma cu lumanarea. Musai d'aia cu holograma.
mumus
pun si eu un anunt aicisa, fac fumurii gratis oglinzile retrovizoare si si pe cea interioara, Bonus dau cu untura pe cauciucuri si inlocuiesc volanul cu o mansa,
gotty
Ce bine cunoasteti legislatia!
UXE
QUOTE(dannygambino @ 18 Apr 2013, 22:39)
si dupa aia xenoane si proiectoare cu xenoane ca nu dicleste pe unde umbla... sau o fi de la folia pe parbriz  popa.gif




asteapta nervos.gif
Solon
QUOTE(mumus @ 19 Apr 2013, 14:35)
pun si eu un anunt aicisa, fac fumurii gratis oglinzile retrovizoare si si pe cea interioara, Bonus dau cu untura pe cauciucuri si inlocuiesc volanul cu o mansa,
*


nu se dadea cu ulei pe discuri? Asta ca sa nu rugineasca,nu? tongue.gif

Topic cretin.
DannyY
Pe discuri se da cu vaselina, ca sa nu scartaie.
Nu cred ca topicul e cretin.
Victoras2001
Am imprumutat cuiva bicicleta cateva zile. A venit destul de contrariat ca-i scartie frana de pe spate si mi-a spus, foarte serios, ca ar da cu vaselina pe disc. Inmarmurit am incercat sa aflu daca zice pe bune sau face misto. Era pe bune. sad.gif
Markos
QUOTE(ph07lnh @ 15 Apr 2013, 02:03)
SALUT BAIETI .... uite ... vin cu o gramade de intrebari ...dar asta ma intereseaza in mod obligatoriu ....

la ce nu am voie sa umblu ca sa nu raman fara talon
*


Io-ți fac schema accidentului, mok, doar dă un semn.
Solon
Pai vezi? Deci se poate.
Mah da' noi de ce ne obosim ca vad ca cocosh nu a intrat sa raspunda?! biggrin.gif
tupeu_adrian
intradevar e un topic cretin dar banuiesc ca sunt mai multe persoane de acelasi rang cu topicul care ar fi in stare sa faca lucrurile mentionate mai sus....gen vaselina pe placute smile.gif)....app de asta ca mi`am adus aminte am avut un prieten in copilarie care "o vroia mai mare"....i`am sugerat sa pune drogdie in pantaloni si in cateva zile " i se va mari"...ghiciti daca a facut`o sau nu smile.gif)
dannygambino
QUOTE(UXE @ 19 Apr 2013, 19:20)
asteapta nervos.gif
*




esti de ala de mergi pe soare vara cu proiectoare si stopuri de ceatza sau ce n-am inteles eu ? radmasa.gif
Filip
Pe plăcuțe știam și eu că se dă cu o "cremă" - la montaj, să nu scârțâie. Dar nu e vaselină. Am uitat cum îi zice.
Babaq139QMB2
QUOTE(ph07lnh @ 15 Apr 2013, 02:03)
SALUT BAIETI .... uite ... vin cu o gramade de intrebari ...dar asta ma intereseaza in mod obligatoriu ....

la ce nu am voie sa umblu ca sa nu raman fara talon

sau macar sa pot omologa la rar ....sa fie in ordine ...desi merg pe strazile din romanica ... cu o masina modificata ...
pareri ....
?

<span class='edit'>15 Apr 2013, 02:11:</span>
ca sa intelegeti mai bn .... eu mi-am vopsit stopurile cu spray negru ( fumuriu ) mi-am pus ploape .... faruri semnalizarea pe fata este vopsita cu spray negru ( fumuriu )
voi pune prelungiri spoiler .... toba e sport ...as vrea sa intreb care e maximul de decibeli pe care il testeaza rar-ul la control sa stiu ce toba cumpar ...
geamurile negre pe spate + luneta asta stiu ... ca iti trebuie omologat rar ... costa 150 ron
dar pe mn ma intereseaza ce nu se trece in talon ....
si acum mai nou si la eleron trebuie sa fie omologat rar ...

care e maxima de culoare originala pe masina 60 % ?
*



Si ce mare e lumea , multa apa mai curge ... macar sa fie calda smile.gif
Cosmin.nova
ce l-au desfiintat baietii =)))) saracu brad, i s-a inmuiat semnul cu nike de pe luneta
corbex
QUOTE(Filip @ 20 Apr 2013, 13:19)
Pe plăcuțe știam și eu că se dă cu o "cremă" - la montaj, să nu scârțâie. Dar nu e vaselină. Am uitat cum îi zice.
*


Descirtzinol.
nonic
QUOTE(Filip @ 20 Apr 2013, 14:19)
Pe plăcuțe știam și eu că se dă cu o "cremă" - la montaj, să nu scârțâie. Dar nu e vaselină. Am uitat cum îi zice.
*


seu de oaie? radmasa.gif
Markos
QUOTE(Filip @ 20 Apr 2013, 14:19)
Pe plăcuțe știam și eu că se dă cu o "cremă" - la montaj, să nu scârțâie. Dar nu e vaselină. Am uitat cum îi zice.
*


Nivea.
cielo99
Ma mir ca nu e inchis deja topicul.Oricum initiatorul nu mai raspunde, cred ca acum conduce cu ochii inchisi sa fie totul negru.
betamax
Mai rar am vazut asa tir incrucisat pe cate unu'. Da' merita. Prostia se plateste. Aveam si eu cateva sugestii, dar m-am distrat citindu-le pe ale voastre. Si, la cate suturi a luat, nu cred ca-l vom mai vedea pe aici.
mumus
ma mir ca nu vrea sa puna si magneti pe furtunul pe care vine benzina, sa aibe consum mai mic, si eventual un fel de elice in gura admisiei, sa intre aerul turbional , si cum va intra mai mult aer, puterea masinii lui va creste cu minim 6 cai frumosi si va consuma mult mai putin din cauza magnetilor.
Iar daca pune un ou kinder pe antena, nu ii mai ia politia talonul, ca il recunoaste drept prieten, avand acelas iq. Si mai am un sfat, daca se poate sa puna jante de minim 20 inci cu gume pe 13 sa stea intinse pe jante, sa aibe aderenta mai buna:)
cielo99
Cum altii vor sa innegreasca stopurile, eu am cumparat masina cu ele vopsite gata de am frecat 1 saptamana la ele sa le curat. Farurile nu le-am mai curatat ca vad bine si asa fumuri icon_mrgreen.gif .
Iulikk
Bre, daca vezi fumuri, e de la ochi, nu de la faruri.
Tamango
QUOTE(SandelBS @ 18 Apr 2013, 20:49)
da sa dea dracu daca inteleg care e rostul la spray negru pe stopuri.

Care e avantajul?
*



Tipul e "racer" ilegal. Sa nu-l prinda politia. Asa a vazut el in NFS wink.gif
cielo99
QUOTE(Iulikk @ 21 Apr 2013, 13:44)
Bre, daca vezi fumuri, e de la ochi, nu de la faruri.
*


Mai uita omul cate un i icon_mrgreen.gif
Alt_radu
Nici eu nu sunt de acord cu tiuning-ul extrem ...
Dar sa oferim si niste raspunsuri pertinente:

Evacuare conform directivei europene stationar maxim 74 dB(A)
Despre folie RNTR-1 (cel cu inspectie tehnica periodica) si parca RNTR-2 (omologari)
Eleroane si alte mese de calcat nu mai stiu unde naiba ...

Despre stopuri afumate sunt de acord cat de cat cu voi si totusi exista stopuri produse de HELLA (gama smoked) care sunt legale (omologate la nivel european).

PS Stopurile ca stopurile da' gzenoanele pe matiz cum vi se par?
Alydor
proiectoarele de la antiaeriana e mic copil fata de gzenoane pe matiz...


Suma respectelor, Alydor
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.