Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Intrebari legate de bord
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 9, 11
cosmin82
Buna ziua, de curand am si eu un renault 9 si am niste intrebari legate de un beculet verde de langa bricheta langa unul rosu care se aprinde cand calci frana.
Pentru ce este si ce simbolizeaza. cred ca e in legatura cu un buton din partea dreapta a volanului.
Mai am o intrebare legata de o rotita tot langa volan partea satanga si nu cred sa fie de la de reglrea farurilor.
modelul este din 82
Narcis Danila
Salut! ce fel de bord ai in primul rand ca sa putem raspunde la intrebari..
Butonul ala rotund de care zici tu este de la reglarea luminozitatii in ceasurile de bord.. da nu cred k il mai ai functional..
Ar fi bine daca ai pune niste poze cu masinuta...
cosmin82
QUOTE(Narcis Danila @ 9 Apr 2013, 12:11)
Salut! ce fel de bord ai in primul rand ca sa putem raspunde la intrebari..
Butonul ala rotund de care zici tu este de la reglarea luminozitatii in ceasurile de bord.. da nu cred k il mai ai functional..
Ar fi bine daca ai pune niste poze cu masinuta...
*



am sa pun maine pe zi
am verificat butonul si e funcțional, si eu care ziceam ce bord slab luminat are.... biggrin.gif
multumesc mult
Narcis Danila
Pentru putin...
Asteptam poze cu babuta....
Daca mai ai nelamuriri poti sa ne intrebi...
cosmin82
am sa pun pozele cu pricina numai ca nu se prea vede ca lumea dar cred ca va da-ti seama
Narcis Danila
Salut! Si eu la r9 am avut modelul ala de consola dar nu am avut becurile alea... Lasa-mi un nr de telefon si vb mai multe sau o adresa de messenge, facebook ceva...

Bafta cu babuta...
cosmin82
QUOTE(Narcis Danila @ 10 Apr 2013, 22:29)
Salut! Si eu la r9 am avut modelul ala de consola dar nu am avut becurile alea...  Lasa-mi un nr de telefon si vb mai multe sau o adresa de messenge, facebook ceva...

Bafta cu babuta...
*



mersi
uite iti dau id de mes simbo_cos
ne mai auzim
Adi R5
beculetul rosu care se aprinde cind calci frina este un fel de martor care iti spune ca pe spate totul este ok...adica cind calci frina,becurile functineaza....incearca sa pui niste becuri arse pe frina si vezi daca se mai aprinde cind calci frina....in curte,nu in trafic.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.