Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Instalatie GPL
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna II
CiprianCRV
Salut,
ma gandesc sa montez o instalatie gpl pe un Renault Laguna II, 1.6 16V in Timisoara la AGN. Instalatia este Tomaseto. Astept pareri pro contra, pentru service, sau instalatie. O alta solutie ar fi Panea, dar diferenta de pret ar fi de 100E...Astept pareri.
Mersi!
ovidy
Pentru service trebuie sa cauti un dealer autorizat pt marca de instalatie pe care te hotarasti sa o montezi. De ex AUTOGAZ vad ca are in Timis ca dealer Praktiker-ul (www.agrom.ro). Eu de la AUTOGAZ am instalatia montata printr-un service dealer local.
Ca si instalatie eu am ales Tomasetto, de Panea nu am auzit pana acum. Am auzit insa de instalatii BRC, dar care sunt ceva mai scumpe( in jur de 30 mil)
Parerea despre instalatie este doar PRO smile.gif, in vara fac 3 ani fara nici un fel de probleme, desi recunosc ca nu am prea respectat intervalul de service (din comoditate... trebuie sa ma deplasez in alt oras).
Daca faci intre 15k si 20.000km pe an, merita din plin, in primul an de la montaj ti-ai amortizat investitia
Ca si consum, undeva cam cu 1,5 litri in plus de GPL
CiprianCRV
Am montat instalatia gpl dar am o problema cu ea acum...Cand o scot pe liber, sau incetinesc aproape de relantiu, motorul se opreste...Asta doar pe gaz...si nu tot timpul...
ovidy
Mergi la cei care ti-au montat instalatia si expune problema.
Ce alegere ai facut in privinta instalatiei??
CiprianCRV
Tomasetto Stag200...asta mi-au recomandat...ieri am facut o recalibrare la ei...au mai umblat pe la parametrii...de atunci nu a mai murit motorul...sper sa se fi rezolvat.
demin2609
3000 lei BRC?

iti aduc eu BRC-ul la 2800 lei ino3 + tor 52 lt int

in service autorizat. si nu se pierde garantia masinii chiar daca este noua.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.