Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Productie Symbol 2008 1.4 75 hp Turcia vs. Franta
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
Symbol75
Salutare tuturor,
numele meu este Alex si am o intrebare. Dupa cum v-ati dat seama din titlu am un Symbol din 2008 1.4 75 hp.
Zilele trecute a intrat unu in mine fix in roata din spate stanga cauzand indoirea puntii. Am gasit o punte spate pentru symbol fabricatie 2008, model identic cu cel al meu doar ca a fost asamblat in Franta si al meu a fost asamblat in Turcia. Exista vreo diferenta de compatibilitate intre puntea din Franta si cea din Turcia?
Multumesc mult pentru raspunsuri.
Cu stima, Alex.
PhilipMorris
Nu cred ca se asmbleaza renault symbol in franta. Asa ca daca este tot symbol se potriveste.
Symbol75
Modelul acesta al meu se fabrica in Franta si Turcia. Oricum si eu m-am gandit ca daca sunt acelasi model amandoua nu ar trebui sa fie diferente intre piese.
al1n
daca ai vazut la cineva scris in carte TARA DE ORIGINE FRANTA atunci sa il crezi...pana atunci basme

probabil puntea e fabricata in Franta ca nu neaparat ca toate piesele sa fie produse in Turcia

tara de origine a piseselor poate fi diferita de tara de origine a masinii
adrian2011
dar de ce iti bati tu capul cu lucrurile astea?daca boul a intrat in tine,nu se rezolva pe asigurarea lui? o duci in service Renault si acolo stiu baietii ce punte sa iti puna.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.