Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Problema coborare geam dreapta spate
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna II
Sorin0210
Buna

Am si eu urmatoarea problema : la inceput geamul spate dreapta cobora si urca normal dar de un timp cand actionam butonul ori nu cobora deloc ori cobora dar nu mai mergea sa al ridic inapoi .Acum el e ridicat si cand actionez butonul pe ridicare se aude motorasul,in momentul cand dau pe coborare nu se aude .Am pus si aparatul de masura pe mufa de la motoras si am tensiune doar cand apas butonul ca sa ridic geamul.Pe coborare nu am deloc tensiune.
Multumesc anticipat
sergiu23
Salut. Posibil sa fie de la buton. Poti incerca cu altul sa fii sigur ca asta ar fi problema.
Sorin0210
Am incercat cu alt buton la geamul din spate dar nu a mers. Mai trebuie sa incerc sa schimb butonul din fata de la sofer sa vad daca se intamlpa ceva .
ady_vasiloiu
Sa nu ai probleme la macara.Mie mi s-a stricat de 2 ori.Te poate ajuta un coleg de pe forum care se ocupa cu asemenea chestii, daca esti din Bucuresti.Pentru mai multe detalii iti pot da PM cu numarul lui de tel.
Sorin0210
Sunt din Timisoara
Motorasul primeste curent cand vreau sa ridic geamul dar nu primeste cand vreau sa cobor.
sagitarius
butoanele sunt problema , cel de la sofer cu siguranta .
Sorin0210
Voi incerca sa schimb butonul si o sa revin reven cu detalii.
Sorin0210
Problema s-a rezolvat prin inlocuirea butonului de la sofer ce actioneaza geamurile spate.Circuitul la cel vechi era ok,nu se vedea sa fie intretrupt,problema se pare ca era din contactorul ce actiona geamul la coborare.

Multumesc pentru ajutor
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.