Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Trepidatii dupa viteza a -3 a
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna II
orhan87
Cred ca masina mai ghinionista ca asta nu am avut smile.gif) in fine vreau o parere si la cine s-a mai ivit
Ma duc sa schimb ulei la cutia cu viteze si cand se uita baiatul de la schimb ulei ca nu curge decat vreo 500 grame ... burduf planetara spart ma duc la mecanic mi-l schimba dupa 1 zi a inceput o trepidatie . Bun ma duc la mecanic iar imi zice schimbam bielete cap bara ce mai mi-a zis el pe acolo adevaru ca bieleta antiruliu era rupta ... in fine am schimbat bielete etc toate fara bucsi . Bun mi le schimba imi spune sa ma duc sa fac directia o fac si tot trepideaza cand o accelerez in viteza a 3-a cel mai tare . Cand o tin accelerata constant sa zic la 2000 2500 ture fara sa accelerez nu trepideaza ... Ok ma duc i-ar constatare acum zice ca are joc planetara pe partea stanga sa fie macar asta ? Ca am mai avut o problema asemanatoare si dupa ce am schimbat volanta a disparut acum sa zic 5 luni chiar asa de repede sa strice volanta asta ...
Va rog sa imi spuneti care ar fi problema macar sa fie planetara ...
fastoff
tampoane si bucsi motor s-au verificat?
mai poate fi si din cauciucuri - care fac intre anumite viteze mici
ar putea si/sau hidroelasticul
R_1_9
Trepidatia poate fi si de la una dintre roti care nu mai este corect echilibrata/din anuminte motive s-a deplasat/a cazut plumbul....
adizaha
Verifica si discurile frana fata daca au suprafetele netede. Si de la ele poate fi.
SI de la presiunea in pneuri si vechimea lor.

Pivotii se simt bine?
garc3a2000
Ai cumparat masina cam moarta ,nu e ghinionista ,a fost neantretinuta.
Mai poate face asa de la un cauciuc cu sarmele rupte pe coama , vezi daca e ovalizat pe coama.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.