Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: transfer bancar in strainatate
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Zona Financiara
Ov
Am de transferat vreo 100 de euro intr-un cont din cehia. Am cont (in euro) la ING si homebank. Pe homebank scrie ca ma costa 0,15% minim 50RON. Am sunat la ei si o fatuca (care parea picata din pom) mi-a zis acelasi lucru. In schimb am auzit prin alte parti povesti de prezenta unui comision SWIFT care ar fi de vreo 15 euro.

Stie cineva exact cum e?

P.S. individul caruia tb sa-i trimit banii nu vrea western union, n-are paypal, n-are nimic. Nici nu stiu inca daca are contul in coroane sau euro. Nu e teapa, dar si nenea ala pare cazut din pom smile.gif
C a t a l i n
La 510$ transferați prin Homebank din ING către un cont din SUA, comisionul a fost 14.07 $.
Ov
Asta voiam sa aud. Deci e valabil ce scrie pe site.
Banuiesc ca cel din USA n-a mai platit nimic in plus.
C a t a l i n
Nu s-a plâns că ar fi fost nevoit să plătească ceva. Contul lui a fost creditat cu 510. Așa am selectat din Homebank, taxele să fie suportate de mine.
Ov
am inteles.

Multumesc smile.gif
l@u
al din state si-a platit comisionul de retragere ca la orice banca
melcu
Ov, daca ai WebCard ai 3 transferuri cu comision 0 in fiecare luna.
Din ce-am inteles acum a fost retras, dar "oferta" este inca valabila pentru clientii vechi. Eu transfer aproape in fiecare luna in Olanda si comisionul este 0).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.