Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND]DACIA SUPERNOVA 2001
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
AndreiSN
Vand dacia supernova 1.4mpi Confort an 2001.
Mai multe detalii si poze aici
http://www.daciaclub.ro/https://www.reno.ro/index.php?showtopic=219832&st=0

Pret : 4000 RON

Contact :Andrei ( puya_oo7@yahoo.com , puia.andrei@gmail.com , 0766366646 )
AndreiSN
De actualitate ! masina functioneaza are asigurare pana in luna 04. 2013. itp la fel pana in 2013 dar spre sfarsitul anului.
Tzutzi
Cat este taxa de inmatriculare/poluare/timbru pentru ea?
AndreiSN
Nu stiu. Cum se alfa ? Se plateste si la masina asta ?

23 Jan 2013, 15:20:
Atasez un fisier cu ce am facut la masina de cand o am.
AndreiSN
Sus ! As dezmembra`o dar nu am spatiu sa o dezmembrez si imi e si mila de ea ca merge bine saraca....
are plafoniera de logan cu leduri , lumini albastre la picioare , scaune slz , motor / piese motor f bune , fise originale beru , bobina inductie originala , pompa benzina originala bosch , conducte de frana de cupru , ceasuri de bord de logan cu consum instant , plafon retapitat ( mocheta albastra ) si fetele de usi la fel , parbriz nou de slz cu parasolar si pastila ptr pus oglinda in parbriz , jenti aliaj cu inele de centrare facute profi la strung , placute frana noi schimbate , discuri f bune , ambreiaj foarte bun. Singurele probleme sunt la caroserie. Eu o dau ca am 2 masini de la firma , una personala si pe asta nu o mai folosesc
kxz
QUOTE(AndreiSN @ 22 Jan 2013, 19:05)
Nu stiu. Cum se alfa ? Se plateste si la masina asta ?
*



da, ai cam 600 de euro taxa de poluare.
ghitza
pai la el nu e la prima inscriere in tara nu?deci mai plateste,si mai era ceva acolo la timbru asta verde platesti la prima transcriere,drac s ail ia de timbru
AndreiSN
Pai masina a mai fost inmatriculata , sunt al 2-lea propietar.
Acu nush , am vazut o stire ca cica vor sa schimbe programu rabla , sa iti dea 1500 euro in bani. altii zic 1 voucher de 1500 euro....
sa vedem.... daca este cineva interesat astept si oferte. Masina nu o mai folosesc , deci sta de pomana !.
vlad13
Ai pm !
AndreiSN
Nu am ....
AndreiSN
Up ! , colegu de mai sus , nu am primit nici un pm , mai trimite odata .....
Marius 77
Deocamdata, taxa de mediu se afla in dezbatere publica pana la sfarsitul lunii ianuarie.
Daca va fi pusa in aplicare in forma actuala, calculul taxei pentru masina ta (tinand cont de anul de fabricatie 2001, capacitatea cilindrica 1390 cc si norma de depoluare euro 2), arata in felul urmator :
2,40 x 1390 x (100 - 79) / 100 = 700,56 Euro
La masinile inscrise in circulatie inainte de 2007, taxa de mediu se va plati la prima transcriere.
AndreiSN
Deci eu daca am cumparat masina in 2010 , se mai plateste taxa ?
Multumesc pentru calculatia taxei.
Marius 77
Doar masinile care au platita taxa auto nu platesc timbrul de mediu.
Timbrul de mediu va fi platit inclusiv de cei care au dat statul in judecata pentru restituirea taxei auto incasata ilegal, daca acestora li s-a restituit contravaloarea taxei.
AndreiSN
Un coleg de pe forum mi-a oferit 1500 ron smile.gif. Sincer la cat am bagat in masina nu merita 1500.
O las la 3000 RON pentru cine este interesat.
donlucyan
QUOTE(AndreiSN @ 30 Jan 2013, 19:42)
Un coleg de pe forum mi-a oferit 1500 ron smile.gif. Sincer la cat am bagat in masina nu merita 1500.
O las la 3000 RON pentru cine este interesat.
*


1500ron?sa vina la mine ca i dau decat instalatiea de aer conditionat si geamurile electice de bani astia.
Cu bani astia nu cumperi nici macar o dacie1310 intr-o stare cat de cat functionala.
Parerea mea este sa nu o mai vinzi si sa o ti ca sa te mai folosesti de ia din cand in cand.
AndreiSN
Da , dar a mea nu are AC smile.gif Si nu arata la tabla ca a ta. Sunt si eu constient ca nu e perfecta dar nici 1500 ron. 3000 mi se pare un pret ok , am lasat 1000 de ron din pret si 3000 este pret final adica nu mai negociez destul ca este destul de mult.
Am 2 masini de serviciu si inca una personala ( peugeot 307 ) si cu asta sincer nu am cand sa mai merg si e pacat de ea sa stea de pomana.
AndreiSN
Up !!!
AndreiSN
UP !!!!
AndreiSN
De vanzare ! 3000 RON , am lasat destul la pret avand in considerare imbunatatirile aduse eu zic ca merita. Asigurarea este valabila pana la sf. lunii Aprilie
AndreiSN
valabil
AndreiSN
De vanzare in continuare !
AndreiSN
Valabil 3000 ROn mai jos nu o las.
In martie incepe rabla si o duc la remat si iau un tichet de 1500 euro daca nu se vinde pana atunci.
Andyno
tichet 1500 euro ? unde, cand, cum? duc ambele dacii instant.
alinpop
Sa imi pastrezi si mie un loc...
AndreiSN
Ironicule , daca nu te intereseaza nu te mai baga in subiect aiurea.
Dai google rabla 2013 si o sa vezi.
http://www.ziare.com/auto/programul-rabla/...mediari-1214415
Lord Hades
daca nu se plateste taxa de mediu, si masina merge bine, sunt interesat. ai drum prin brasov cumva?
AndreiSN
Masina merge bine , taxa de mediu din cate am inteles trebuie platita.
Nu am drum la brasov din pacate.
AndreiSN
up !!
AndreiSN
Sus ! Mai este timp pana in martie ptr cei care vor sa o inmatriculeze si sa o foloseasca.
http://www.informatiiauto.ro/noua-taxa-aut...e-sid11433.html

http://www.auto.ro/stiri/noul-timbru-de-me...in-vigoare.html
AndreiSN
Taxa intra in vigoare pe 15 martie.
2500 Ron ultimul pret pana nu baga taxa.
Prefer sa o dau intreaga nu am timp si spatiu pentru dezmembrare
AndreiSN
Valabil ! Masina are toate actele valabile si in regula
Eu Alex
Nimic nenea???
Un up de la mine ca stiu masina si cat ai muncit la ea!
Spor la vanzare
AndreiSN
Nimic .... e pacat de ea.
La banii astia poate sa o ia unu cu o alta sn , ptr piese ca e ok masina.
O sa intre in pamant ....
AndreiSN
Se poate inchide , s-a vandut.
vlad_popescu47
Strict de criozitate, cu cat ai dat-o samsarului? smile.gif
Ca deja o dezmembreaza...
b 45 bwy
adevarat,jantele deja sunt la vanzare
piesepentrunova
degeaba sunteti rautaciosi , nu sunt samsar smile.gif

baiatul stie de ce am luat masina si alt viitor oricum nu avea. gurile rele pot spune multe. noi ne stim de ceva timp
si totusi care ar fii problema daca eu o dezmembrez , vi se pare ca ma ascund cu ceva ?!

dezmembrari nu inseamna samsareala wink.gif este o munca care o poate face oricine , dar in care putini se baga , deh frica de munca
de aplaudaci sunt satul !

ps: cand aveti nevoie de piese toti sunati la samsari ca mine wink.gif doar sa nu bagati adanc mana in buzunar smile.gif si chiar si cand luati piese sh va ***** pe voi wink.gif si vreti moca
AndreiSN
Stiam ca samsarii sunt aia de o fac frumoasa si o dau la suprapret.
Baiatu o dezmembreaza mi-a zis de ce o ia.
Nu vad nimic rau in asta , ca voi aveti piese de schimb acum.
b 45 bwy
QUOTE(piesepentrunova @ 27 Feb 2013, 09:24)
degeaba sunteti rautaciosi , nu sunt samsar smile.gif

baiatul stie de ce am luat masina si alt viitor oricum nu avea. gurile rele pot spune multe. noi ne stim de ceva timp
si totusi care ar fii problema daca eu o dezmembrez , vi se pare ca ma ascund cu ceva ?!

dezmembrari nu inseamna samsareala wink.gif este o munca care o poate face oricine , dar in care putini se baga , deh frica de munca
de aplaudaci sunt satul !

ps: cand aveti nevoie de piese toti sunati la samsari ca mine wink.gif doar sa nu bagati adanc mana in buzunar smile.gif si chiar si cand luati piese sh va ***** pe voi wink.gif si vreti moca
*






Mie doar imi pare rau ca nu am luat o in locu la nova mea,eram gelos.Si e pacat ca o dezmembrezi daca chiar mergea bine
AndreiSN
pai daca vroiai sa o iei in locul lui si sa nu fie dezmembrata veneai cu o oferta nu ?
Dar din pacate taxa nu ai cum sa o fentezi deci adio masini vechi.
b 45 bwy
QUOTE(AndreiSN @ 19 Feb 2013, 16:56)
Taxa intra in vigoare pe 15 martie.
2500 Ron ultimul pret pana nu baga taxa.
Prefer sa o dau intreaga nu am timp si spatiu pentru dezmembrare
*




poi nu u ziceai?
Oricum nu am reusit sa fac rost de bani.
Merced
Aia din martie e o taxa, dar e in vigoare inca de la 1 ianuarie alta. Pentru care trebuie platita si la masina asta. wink.gif
piesepentrunova
QUOTE(b 45 bwy @ 27 Feb 2013, 17:45)
Mie doar imi pare rau ca nu am luat o in locu la nova mea,eram gelos.Si e pacat ca o dezmembrezi daca chiar mergea bine
*



geloziile nu isi au rostul aici din pacate , masina nu este nici iubita nici nevasta , si eu nu ma ascund cu nimic dupa cum poti vedea, asta e tara in care traim din pacate, oricum odata sì`odata toate ajung fiare vechi , nu vad viitor masinilor astora decat din 2 puncte de vedere . fiare vechi sau masini muncite pana la epuizare.

masina se dezmembreaza si are multe piese bune. ma gasiti pe forum.

o seara buna
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.