Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Renault 19 - iluminare bord
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 19
ionutblondu
salut,am un Renault 19 tse 1990,de ceva timp a inceput sa-mi faca figuri luminile de la bord,acum un mai functioneaza deloc.va rog sa ma ajutati si pe mine sa rezolv aceasta problema
renault19tse
ce ti se intampla mai exact ?
care lumini nu merg?
cele de fond sau martorii
robertstefan
salut baieti....dak santeti interesat de iste faruri,stopuri pt renault contactatima pa fanyshtefan@yahoo.com....mai dispun de niste piese cum ar fi motorasul relantiu,supapa egr,cablu ambreiaj nou,etc.....piesele provin de la un renault 19 din 1990 motor 1.4....mersi
sony22
renault19tse aceeasi problema o am si eu,mie nu-mi merg faza scurta si ceasurile nu se aprind,in rest merge tot,ma gandesc sa nu fie de la mufa,eu de curand am desfacut tot bordul sa fac caldura,bine ca nu am reusit desi am splat bine radiatorul de caldura.

Te rog macar sa ma ajuti cu luminile de la ceasuri si faza scurta,sigurantele nu sunt,m-am uitat,nu stiu ce ar fi???
ionutblondu
imi functioneaza martorii,n-am problema,lumina de la ceasuri un merge si un stiu cei pot face
renault19tse
tb sa dai ceasurile jos sa cureti contactele si sa inlocuiesti becurile arse.
sony22
Va rog care ma pute-ti ajuta,eu inca nu am reusit sa fac sa-mi functioneze luminile in bord,deci merge tot in afra de cele de fond,de la ceasuri,nu stiu ce sa-i mai fac,si mentionez ca nu mai am legaturi la regulatorul de intensitate lumina,nu mai stiu care vine la el,sa fie asta problema


Va rog care ma pute-ti ajuta si care stiti ce fire vine la acel regulator,culori ceva????
sony22
Chiar nu se pricepe nimeni,sau nu ati patit nimic asemanator???Vreau sa stiu de unde vin firele la regulatorul de intensitate si daca stiti ce culori au??De acolo cred ca este,ca nu mi se aprind becurile la ceasuri
R19/16v
De ce crezi ca d-acolo e problema?
catalin.g
QUOTE(sony22 @ 12 Apr 2013, 16:12)
Chiar nu se pricepe nimeni,sau nu ati patit nimic asemanator???Vreau sa stiu de unde vin firele la regulatorul de intensitate si daca stiti ce culori au??De acolo cred ca este,ca nu mi se aprind becurile la ceasuri
*




scoate firele de pe regulator si atingele intre ele si vezi daca se aprind becurile daca da atunci e regulatorul intrerupt
renault19tse
Firele de la regulator sunt 3 albastre dintre care 2 sunt prinse impreuna pe acelasi papuc
Practic sunt 2 fire cu papuc normal.
Doar ca pe unul din papuci sunt prinse 2 fire ambele albastre.
Succes
sony22
si din ce parte vin ele?din acelasi loc cu cele ce vin toate mufele din bord?

15 Apr 2013, 17:36:
r19/16v,cred ca este de acolo deoarece in rest merg si se aprind toate indicatiile in bord,decat ceasurile nu se aprind
DanCVA
Poate va plac ceasurile mele? smile.gif

Daca vrea cineva sa improvizeze ceva cu ele sunt disponibil sa ma desparte de ele.
lixus333
dan cat vrei pe ceasuri?
conte_hd
QUOTE(DanCVA @ 25 Apr 2013, 20:19)
Poate va plac ceasurile mele? smile.gif

Daca vrea cineva sa improvizeze ceva cu ele sunt disponibil sa ma desparte de ele.
*


Cum ai reusit sa faci poza fara sa reflecte ecranul ceasurilor? Sau nu are ecran?
Daniel_R19
Am ceasuri in perfecta stare 100 lei fara presiunea uleiului
DanCVA
Scuze ca nu am vazut mesajul, intr-adevar nu mai au geamul de plastic, pentru ca a fost spart. De ceasuri ma despart si pentru 20 de lei, dar nu-mi cereti sa le trimit prin posta sau prin curier ca nu vreau sa ma complic. Putem rezolva discutia cu un PM.
conte_hd
Salut,np.Am si eu ceasuri de vanzare dar sunt de la diesel.

QUOTE(DanCVA @ 13 May 2013, 22:22)
Scuze ca nu am vazut mesajul, intr-adevar nu mai au geamul de plastic, pentru ca a fost spart. De ceasuri ma despart si pentru 20 de lei, dar nu-mi cereti sa le trimit prin posta sau prin curier ca nu vreau sa ma complic. Putem rezolva discutia cu un PM.
*



This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.