Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Espace 3 baterie 0, capota si usi blocate
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Safrane,Velsatis,Avantime si Espace
Laurschepsis
La Multi Ani!

Am un Espace 3 din 2000. A murit bateria si nu am incuietoare la usa spferului. Asa incat, in acest moment nu pot intra in masina si implicit, nu pot deschide nici capota motor.

Daca as putea deshide capota motor, am baterie sa o schimb pe cea descarcata si atunci ar functiona si mecanismele de deblocare a usilor. Cealalta varianta este sa deschid cumva o usa (exclus geam spart). Dar, si intr-un caz si in celalalt, nu stiu cum arata mecanismele de deblocare ca sa ma gandesc la o varianta manuala.

Daca aveti acest model, va rog, sfaturi.

De asemenea, mi-ar fi de folos o fotografie cu mecanismul de inchidere a capotei sau cu cel de inchidere a usii (oricare din ele) si variante de deblocare a lor din afara.

Doamne-ajuta!
serbanescu sebastian
cauta o baterie incarcata si un set de clesti...ridici masina pe cric, intri sub ea si incerci sa pui plusul la plusul electromotorului si masa pe caroserie si ar trebuii sa ai curent sa poti folosii telecomanda. bafta.
Laurschepsis
QUOTE(serbanescu sebastian @ 2 Jan 2013, 17:49)
cauta o baterie incarcata si un set de clesti...ridici masina pe cric, intri sub ea si incerci sa pui plusul la plusul electromotorului si masa pe caroserie si ar trebuii sa ai curent sa poti folosii telecomanda. bafta.
*


Multumesc. Am reusit intre timp. Am incercat o gramada de variante prin gaura de la butuc si, in cele din urma s-a auzit sunetul magic, click si s-a deschis. Multumesc pentru varianta propusa. Pare simpla si eficace.

Un an frumos tuturor. Cu rabdare si iubire. Doamne-ajuta!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.