Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Sandero in UK
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Clipuri video
MihaiD
OVIDIUS
Tot nelamuriti au plecat...biggrin.gif
Merced
E al doilea clip cu o Dacie prin UK pe care-l vad, dupa ala cu Dusteru'. Da' sa-mi explice si mie cineva, volanu' pe dreapta cand il muta si ei?
argon
Nu e neaparat sa-l mute, la Smart fordoi l-au lasat pe stanga la cele vandute acolo.
solidconvert
Are sotia mea si nu este nimic ''amazing'' la masina asta... radmasa.gif
Manuel
Era vorba de pret. smile.gif
Ov
sa-i intrebe si cate stele cred ca are
b76bgaarh
mai multe sau mai putine decat masinile din gama aia de pret?

Ov
o sa uite instant de pret si o sa aleaga un focus sau golf sh de 10 (zece) ani vechime care are 5 (cinci) stelute minunate si uite asa fac economie si la coliva.
sorin000
Mdea, ca'n alea nu mai mori wacko.gif
b76bgaarh
QUOTE(Ov @ 7 Dec 2012, 19:50)
o sa uite instant de pret si o sa aleaga un focus sau golf sh de 10 (zece) ani vechime care are 5 (cinci) stelute minunate si uite asa fac economie si la coliva.
*




serios. atunci tu de ce ai luat o compacta noua in detrimentul unui suv mare? la aceeasi bani.

masina asta este sub pretul de suzuki alto/ nissan pixo, aygo, 107, c1, twingo, up, skoda si seat, spark, picanto, i 10, panda dar ofera spatiul din clasa superioara. dintre astea concurente sunt doar cele din grupul vag care ofera 5 stele

bafta.
argon
Zdai seama ca un Logan la 3 stele se comporta ca si cand ar avea o stea la un impact cu un SUV? mellow.gif
marksman
Da, de la impact mai pica doua stele.
Merced
Momentan nici nu stiu sa se fi testat Sandero. Deci nu stiu de ce toata lumea are impresia ca si asta o sa aiba tot 3 stele. Insa chiar si daca va fi asa, si prima generatie de Logan/Sandero a avut tot trei stele si s-a vandut afara ca painea calda. Lucreaza astia la Dacia continuu de ani de zile, cu toata criza lu' peste.
argon
QUOTE(Merced @ 10 Dec 2012, 18:34)
Momentan nici nu stiu sa se fi testat Sandero.
*


Care din ele?

http://www.euroncap.com/tests/dacia_sandero_2008/340.aspx

Si in plus, era logic si daca nu era testat, e aceasi platforma din 2004 a Loganului, inclusiv Dusteru. SUnt penalizate la siguranta pasiva, pot sa-i puna mama abeesului, airbagului si espului daca tot acordeon se face la impact.
Iulikk
Acum, cand nu mai sunt argumente, ne luam de stele? Pai, argon, cum se comporta un SUV de 2345678932487 stele la impactul cu un tir de 30 de tone?
Merced
QUOTE(argon @ 10 Dec 2012, 19:48)
Care din ele?


*



Ala nou.
b76bgaarh
http://www.euroncap.com/Content-Web-Articl...point-in-s.aspx

numai dacia e najpa, cica.
spy_oh_joy1389
Si sunt si mai scumpe.

Abia astept explicatiile penibile ale "apologeticilor" care incep cu "da, dar la toyota..."
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.