Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Plasma Panasonic p42G20 CALIBRATA
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Bursa > Bursa non-auto > Arhiva cu anunturi non-auto
1.6
Plasma folosita aproximativ 2000 ore, calibrata in modul "professiona" folosind colorimetru EyeOne LT si soft HCFR. Erorile dE sunt sub 1.5(ce este sub 3 este invizibil pt ochiul uman), gamma aproape perfecta 2.2, Imaginea este la standardele d65. Probabil unul din putinele tv calibrate de la noi din tara( in afara o calibrare profesionista costa 200-250 lire sterline). Imaginea este perfecta cu gradarea culorilor si a detaliilor impecabila.

Se schimba pentru upgrade de generatie si dimensiune. Televizorul este in stare estetica si functionala perfecta! Nu are zgarieturi sau urme de retentie a imaginii, practic panelul are o uniformitate perfecta.
Se preda personal in Ploiesti sau Bucuresti.
Numar de telefon 0745 919 275. Pentru intrebari va stau la dispozitie.
Pretul este 2000 Ron si nu este negociabil.
[attachmentid=1627855216]
[attachmentid=1627855217]
[attachmentid=1627855222] [attachmentid=1627855223] [attachmentid=1627855224] [attachmentid=1627855225]
Valix
Imi cer scuze pt ignoranta, dar ce Dumnezeu inseamna calibrare la un televizor?
1.6
http://www.curtpalme.com/forum/viewtopic.php?t=10457
Nu cred e ignoranta. Un televizor nu are din fabrica o acuitate a imaginii perfecta oricat de bun ar fi. Plasma mea este certificata THX si este cel mai apropiat mod de vizionare fata de standardele stabilite de THX respectiv IFCC. Chiar si asa in acest mod imaginea este prea deschisa si cu prea mult verde. Ca sa fii convins ca imaginile pe care le vezi au atata detaliu cat trebui, ca nu obosesc ochii, culorile sunt exact cum trebuie pt a parea veridice, in fine pentru a vedea exact imaginea pe care a dorit-o producatrul atunci trebuie sa calibrezi televizorul reglandu-i contrastul, luminozitatea, gamma, saturatia si culorile primare si secundare dupa un anumit standard.Calibrarea nu poate face minuni ci scoate maximul pe care il poate oferi televizorul respectiv. de exemplu in cazul LCD(sau led e tot aia) nu poate reduce efectul de blooming sau mari adancimea de negru fiind limitate prin tehnologia ce o folosesc)
1.6
up!
1.6
up!
1.6
Cu scuzele de rigoare sunt 3138 de ore nu 2500 cum am estimat eu. [attachmentid=1627857462]
1.6
up!
cipri20
Care e diagonala, dom'le?! ca m-am holbat cateva minute pe pagina cu review-ul si nu am gasit informatia asta de baza! si nici n-ar trebui sa caut altundeva, ci sa o gasesc in anuntul tau
l@u
Panasonic p42G20
1.6
Am considerat ca se intelege din codul produsului dar ai dreptate puteam sa scriu. 42 inch sau 107 cm.
Multumesc l@u!
1.6
Pretul scade la 1800 pana la sf anului. Daca nu se vinde o scot de la vanzare.
1.6
up!
1.6
up
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.