Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Sonda presiune conducta servodirectie Laguna 2
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna II
gluci629
Buna ziua!
Stie cineva sonda aia de presiune de pe conducta de servodirectie de la logan, se potriveste si pe conducta de servodirectie de la Laguna?
E cineva din Iasi care are o sonda de presiune, nu neaparat noua sa nu curga asta e important!!!!
garc3a2000
Posteaza o fotografie sa stim despre ce vb.
Sa fiu sincer nu stiu ca un senzor de presiune sa fie montat la servodirectie ,dar asta nu inseamna ca nu e.
gluci629
Pe conducta care pleaca de la pompa de servodirectie, conducta de presiune se afla o sonda, un senzor de presiune.
boeru_laurentiu
Stie cineva la ce foloseste asta ?

[attachmentid=1627987268] [attachmentid=1627987269]

Este un fel de sonda situata pe conducta care pleaca din pompa de servo-directie ! La mine umezeste ( nu curge , doar este umed in zona unde vine mufa ) , si mi-e frica sa nu cedeze si sa raman fara directie...
onu_sm
Este senzor de presiune,in timp incepe sa curga mai tare,cedeaza o membrana in interiorul ei,se scurge uleiul pe langa pinii de electrica care ies din ea. Ar trebui schimbat,la primele loganuri 1,4 respectiv 1,6 cele care au in dotare si AC sunt situate chiar deasupra alternatorului,cand incepe sa curga mai tare umple alternatorul de ulei...
boeru_laurentiu
De schimbat il schimb , dar nu-l gasesc pe site-urile de piese ... poate nu caut eu ce trebuie !
espacern
Vezi codurile/datele inscrise pe el.....si dupa aia cauta!
boeru_laurentiu
Gata am gasit , se pare ca se potrivesc la mai multe masini din gama renault , printre care si logan !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.