Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Dacia 1310 Turbo
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Shiret
Salutare ,

Am scos Dacia mea la vanzare .

Modificari:
1.motor 1.4L Turbo+intercooler
2.radiator apa mare+elctroventilator dublu
3.radiator ulei mare
4.radiator benzina
5.blow off
6.bost controller
7.cutie viteze "scurta" in 5 trepte,cu disc de ambreiaj rigid si snterizat cu 4 pale,preparate de uzina
8.frane fata: discuri ventilate si perforate de vw golf 2 gti+etrieri noi+placute pagid
9.frane spate:disc plin de vw golf 2 gti+etrieri verificati+placute frana pagid
10.frana de mana hidraulica+regulator de presiune a fortei de franare pe puntea spate
11.prinderea jantelor modificata in 4x100
12.jante 14'' incaltate cu semislickuri Yokohama Advan
13.evacuarea fi 60mm scoasa in lateral dreapta
14.regulator presiune benzina cu ceas
15.pompe de benzina 2 buc. ( una de rezerva )
16.bateria repozitionata in portbagaj
17.capota fata si spate se fixeaza cu sigurante de curse
18.scaun pilot Recaro+centura Sabelt
19.scaun copilot Sparco+centura Sabelt
20.plansa bord custom flocked ce contine toate ceasurile VDO: turometru,ampermetru,voltmetru,presiune ulei,temperatura ulei,temperatura lichid racire,presiune turbo,ore funtionare,lambdametru(cu sonda lambda),nivel carburant,temperatura aerului din galeria de admisie,mai contine inca 5 becuri de avertizare,panoul de sigurante si relee este incorporat in plansa de bord
21.consola centrala custom contine contactul general plus 12 butoane pentru diferite comenzi
22.planetare de curse ce provin de la uzina
23.bara de stabilizare fata si spate foarte groase(de uzina)
24.trapezul puntii spate este cu articulatie sferica,nu mai este cu bucsa de cauciuc(modificat de f\uzina)
25.tirantii fata sunt cu articulatie sferica,nu mai sunt cu bucsa(modificati de uzina)
26.caroseria este dotata cu rollcage-ul de uzina si masina e usurata la maxim(tabla din care e confectionata masina e de 0,5 si este f. oteloasa,toate dublurile sunt eliminate,pedalierul e gaurit,ramele geamurilor de la usi,am si capotele originale care sunt de aluminiu,etc),bara de rigidizare a caroserie intre amortizoarele fata
27.brate punte spate noi
28.rulmenti fata+spate noi
29.sitemul de franare este nou integral
30.uleiul e nou
31.instalatia electrica a masinii este noua integral si executata special pentru aceasta masina
32.sistem ventilatie si incalzire habitaclu de vw golf 2
33.suspensia este modificata de uzina ( coborata si intarita )

Pret : 1500 euro neg.
puzzle
Ne poti spune cat scoate motorul asta ?
Pune o poza cu motorul si una cu interiorul te rog. Sunt curios cum arata "pielea" unui interior de curse.
Bafta la vanzare !
Catalin83
La cum arata in poze ,este tiganie
razvan1985
cine nu a muncit sa aduca o asemenea masina in acest stadiu,poate comenta cu usurinta aspectul si alte caracteristici ale masinii,mai bine sa scutim vanzatorul de asemenea comentarii,sa-l lasam sa-si vanda masinuta,bafta la vanzare... smile.gif
Shiret
Motorul scoate 120-140CP in functie de setari...voi pune poze cu motorul si cu interiorul zilele acestea.

Pt. stimabilul domn Catalin83 doresc sa vad dansul ce a facut cu mana lui si pe urma ii dau dreptul la comentarii...ah,era sa uit , a vazut vre-o data o masina de curse in realitate,stie cu ce se mananca?...eu cred ca nu !!!
Shiret
Poze cu interiorul si motorul
Shiret
Va rog nu-mi lasati PM deoarece nu va pot raspunde ( nu am suficiente postari ) .... sunati-ma la nr. 0740-154199 sau totusi daca imi lasati mesaj sa aveti nr. de telefon sa va pot contacta .
payty
aprinderea e cu delcou normal, nu electronica cu senzor pe volanta, nu?

stabil777
asa cred.E prima data cind vad asa ceva! Se merge pe strada cu asta ?Are itp ,se poate face RAR?Mai vor asigurare?!Am glumit!
Sunt curios de ce o vinzi ,daca ai muncit atita la ea?!
Si eu m-am plictisit si vreau altceva ,mi se pare normal!
amadi
bv! frumos motorul smile.gif dc o vinzi dupa atata munca? sad.gif

UP!!!
Shiret
Spun deschis si din start , nu ma ascund...vand masina deoarece am nevoie de bani si nu mai am unde sa o tin sad.gif . Am facut-o pt mine cum mi-a placut cu toate gadget-urile ce mi le-am dorit . Masinii trebuie sa i se faca ITP si asigurare si poate circula pe strada lejer , cu conditia sa nu faci prostii wink.gif
razvan_89
Foarte frumoasa masina wub.gif, bafta la vanzare!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.