Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: geometrie roti
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Scenic, Scenic RX4, Scenic II, Grand Scenic, Koleos
betamax
Va salut. Am schimbat ieri bieletele de directie si, normal, s-a facut si reglajul geometriei rotilor. Aici e buba, nu numai ca volanul nu e drept, dar parca masina nu sta la fel ca inainte. Nu trage stanga sau dreapta. Cand mecanicul a ales pe calculator modelul masinii, a ales R14 sau R15 (nu mai stiu exact) ca numai alea cica aveau jante de 14. La sectiunea "Scenic" nu am gasit motorizarea 1.6 - 8V. Sectiunea "Megane Scenic" (numele real al masinii) nu exista iar la "Megane" n-a vrut sa caute desi i-am zis de cateva ori. Azi ma duc cu masina inapoi la reprezentanta sa-mi refaca pozitia volanului, dar va intreb pe voi: ce setare sa puna la campul "modelul masinii"? Eu zic ca Megane 1, dar poate este printre voi cineva mai avizat. Va multumesc.
betamax
S-a rezolvat. Setari pt. Scenic1 1,6/16V.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.