Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: gpl pe logan
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault Logan
dandan1981
salutare
nu m-am uitat prea bine dar nu am vazut un topic gpl-ul pus pe masina voastra
asa ca spuneti:ce instalatie ati montat pe masina
care este mai buna?
astept
dandan1981
vad ca nimeni nu zice nimic asa ca o sa incep eu:mi-am montat un landi renzo after market de care pana acum sunt super multumit
in afara de reviziile periodice nu i-am facut absolut nimic
astept
Leo0608
tomasseto stag200, dar se deregleaza hartile ...
dandan1981
poate nu ti-au facut baietii reglajele care trebuie si din aceasta cauza se balaresc hartile?!
problema asta cu hartile am ami auzit-o si la alti propritari de tomasetto
ce masina ai?
xir 04
Salut,am un renault laguna din 1998 cu motor 1.6 16v euro 3 K4M 720 si am o intrebare pentru "cainedebalta" se poate instala si pe motorizare mea instalatia de 900 ron?si daca au vreo reprezentanta mai aproape de Roman ,jud Neamt.
carsquestion
Salut, si eu vreau sa-mi pun o instalatie de gpl pe masina, am auzit ca cea mai buna ar fi una italieneasca nu mai stiu cum se numeste dar era din 3 litere, sunt curios pentru cei care au o asa instalatie cu cat consuma mai mult si cat ii costa revezia pentru gpl si la cati km sau timp se schimba ? Instalatie de care vam vorbit mai sus costa in jur de 24 mil.
cainedebalta
Salut,
Se poate pune pe Renault Laguna din 98, numai ca promotia se adreseaza masinilor cu norma de poluare euro5. Partenerul nostrul cel mai aproape de dvs. este ADI GPL AUTO SRL din Bacau tel.0745390049.
dandan1981
si cum suna promotia pentru euro 5?
ce tip de instalatie este?
Land Rover
Am si eu la firma un Logan motor 1,6 MPI cu GPL instalat din fabrica - Landi Renzo parca. Masina are 80.000 km si niciun fel de probleme pina acum. Si o alerg in draci. Nu stiu daca este doar o poveste sau nu chestiunea ca Loganul cu GPL de fabrica are scauna supape intarite si alte prostii. Daca stie cineva lucruri certe si nu din auzite rog sa ne spuna.
dandan1981
din am auzit si am mai citit si eu loganul de fabrica cu gpl nu are nici un fel de imbunatatire la scaunele supapelor.
eu am tot Landi Renzo insa nu cel de fabrica si la fel ca si tine nu am avut nici o problema cu ea.
dandan1981
mai scrie cineva pe aici?
misuku81
salutare
eu unul am un landi renzo montat acum 6 luni si nu am avut nici o problema
ca si km am undeva la 7000 pe gaz
Andrei Ciochina
Salut,

Eu am instalat Stag200 Tomasetto. (rezervor 30 litrii - intra cam 27-28 litrii).
Am facut doar 12.000 km pana acum, sunt foarte multumit.
In scurt timp o sa se amortizeze si pretul instalatiei.

Logan 1.4 an fabr 2008.
dandan1981
Andrei Ciochina
din cate stiu eu umplerea rezervorului este limitata la maxim 80% adica tu care ai un rezervor de 30 litri ar trebui sa se umple cu maxim 24 litri
vezi sa nu ai o problema la multivalva?!
Andrei Ciochina
Salut,

Practic instalatia este noua. Am facut apx 13.000 km. Inca putin si merg la revizia de 15.000. o sa-i intereb pe baietii de la service care e faza cu rezervorul.
Mersi de atentionare.
Salut
albert danicescu
Lovato, am 70000 de km cu ea, nu i-am facut nici macar reviziile ph34r.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.