Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Clio3 - instalatie GPL STAG 200 de la Praktiker
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Modificari si imbunatatiri
Brugner
Salut, m-am hotarat sa instalez o instalatie GPL pe Clio 3 1.6(2006), dupa ceva cautari am gasit la Praktiker o instalatie STAG200 cu rezervor cilindric de 40L la pretul de 2300ron,cu montaj inclus.(pe certificatul de garantie este trecut agrom,iar montajul se efectueaza la un service din Voluntari,vis-a-vis de RAR)

Ma intereseaza daca a mai montat cineva la ei, sau daca nu, sa mi se recomande un service la care a montat cineva si a fost multumit.

Eventual sugestii daca se merita instalatia asta,tinand cont ca nu este tocmai noua.

Multumesc
stanionjan
23000 ron ! o instalatie SH ! mai cauta , la pretul asta gasesti instalatie noua , sint site-uri specializate, succes!
Brugner
nu, instalatia este noua, ma refeream ca nu este tocmai noua pe piata.
AFSmihai
Pentru gama Dacia-Renault recomand cu placere instalatia Landi Renzo (cea care se monteaza din fabrica) cu butelie Toroidala 42 L pret 2400 RON cu montaj inclus si garantie 24 Luni fara limita de kilometrii
[attachmentid=1627839435] [attachmentid=1627839436] [attachmentid=1627839437] [attachmentid=1627839438]
Hack
Reclama, sufletul comertului... rolleyes.gif
T.rac3Er
lasa instalatiile alea de praktiker...
landi renzo sau brc sunt foarte bune.

inainte sa optezi pt orice solutie vezi ca diferenta de calitate la instalatiile gpl e facuta de diversele componente folosite la instalatie. unele (mai ieftine si atragatoare aparent) au elemente din plastic care logic ca sunt inferioare celor metalice.

eu am optat pt brc exact din acest motiv si am lasat deoparte chestiile alea cu stag. asta dupa ce am colindat pe multe forumuri despre brandurile respective in parte... respectivii montau si landi renzo,
Brugner
@AFSmihai o intrebare despre rezervorul toroidal- se poate monta sub masina? eu am rezerva acolo, si am inteles ca e mai complicat de montat.
AFSmihai
Se poate monta, se foloseste butelie speciala toroidala de exterior, creste putin timpul de montaj dar se rezolva
vion
salut, eu am pe masina din semnatura stag 200 un an a mers perfect apoi dupa ultima schimbare de filtre am consum peste 10 % si cei de la agrom service toporasi(sos giurgiului) nu ii dau de cap sau se fac ca nu ii dau de cap asteptand probabil sa termin garantia ca sa ma execute.
Brugner
Adevarat,reclama este sufletul comertului, si ii multumesc lui AFSmihai.
Am fost,am montat si sunt multumit.
La pret este cu 200ron mai ieftin decat la Praktiker, si instalatia este LandiRenzo.
Revin cu impresii dupa ce fac ceva km.
ssilviu
QUOTE(vion @ 1 Oct 2012, 13:30)
salut, eu am pe masina din semnatura stag 200 un an a mers perfect apoi dupa ultima schimbare de filtre am consum peste 10 % si cei de la agrom service toporasi(sos giurgiului) nu ii dau de cap sau se fac ca nu ii dau de cap asteptand probabil sa termin garantia ca sa ma execute.
*




Cere și tu să se uite Marin la mașină, nu ceilalți.
AFSmihai
Multumim Brugner pentru feedbackul pozitiv iti dorim sa parcurgi cati mai multi kilometrii cu o investitie cat mai mica in combustibil, postez si niste poze cu montajul pentru ceilalti colegi.
[attachmentid=1627842314] [attachmentid=1627842315] [attachmentid=1627842316] [attachmentid=1627842317] [attachmentid=1627842318]
vion
Cere și tu să se uite Marin la mașină, nu ceilalți.

S-au uitat toti si nu odata ci de vreo 5 ori, si nu numai uitat tot tacamul.Asta e deocamdata tot ies mai ieftin cu gpl cu tot consumul.
silviu73
Vreau sa pun si eu o instaltie GPL dar am intamplinat o problema la Clio3, cei din service-ul unde monteaza Landi Renzo mi-au spus ca nu este posibila montarea unui rezervor toroidal in locul rotii de rezerva, din cauza faptului ca acel con un intra roata de rezeva sub masina are diametrul prea mare.

A montat cineva la Clio 3 instalatie gpl cu rezervor toroidal?
AFSmihai
silviu73 se poate monta dar numai cu o modificare facuta la tinichigiu in prealabil si anume sa se taie acel con, se astupa gaura cu tabla dreapta si izolarea de rigoare.
Brugner
Salut! Fiind foarte multumit de serviciile voastre, v-am recomandat unei colege. Are un vw beetle cu motor 1.6 din 2001, se poate o oferta de pret? inca nu stie ce fel de rezervor o sa monteze
cosmin86
Eu am de peste un an de la AGR si n-am avut nicio problema. Sunt multumit de investitie si de service. Recomand. Si din cate stiu, au service-uri in mai multe orase de la noi.
vion
Aveti grija cu cei de AGR de pe giurgiului. Am fost la ei un an de zile cu faptul ca pierd lichid de racire si s-au facut mereu ca schimba un colier ca mai strang cate ceva p-acolo.Cum a iesit din garantie au gasit problema -membrana sparta- 200 si ceva reparatia si gata nu mai pierd lichid. Insistati daca aveti ceva asemnanator.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.