Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: becuri megane2
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
svmihai
Vreau sa-mi pun becuri cu led,in habitaclu,portbagaj,portiere si numar de inmatriculare.Puteti sa-mi spuneti ce tip/cod de bec trebuie sa cumpar?
Multumesc!
sagitarius
in portiere si plafoniere ai 5w5 (parca) e bec de pozitii iar la numar si in portbagaj ai c5s (sau cs5.. nu stiu exact denumirea biggrin.gif)
mars
C5W. Vezi ca scrie si in cartea masinii...
Alt_radu
daca ai megane 2.2 (asta pare dupa an) la numarul de inmatriculare ai W5W ...

Iar celalalt tip de bec este C5W si este la numar la megane 2.1 si in portbagaj .. i se mai spune generic si "Bec de plafoniera"
venom21
In plafoniere , portiere , portbagaj si nr. inmatriculare am optat pentru banda cu LED-uri .
Becurile care se gasesc in plafoniere merg si la portiere si la pozitie. Este acelasi bec.
Avani
QUOTE(sagitarius @ 16 Sep 2012, 13:00)
5w5
c5s

*


Iti cam joaca memoria feste... parca. ph34r.gif
QUOTE(Alt_radu @ 17 Sep 2012, 12:44)
W5W
C5W
*


endereugen
leduri t10
haloid
Pe spate ce tipuri de becuri cu led s-ar potrivi ( pozitie, frana, mansalier, semnalizare si ceata)?
Multumesc
cata50
Pentru a clarifica situatia:

Becuri Megane 2.1:
-pozitii: w5w
-plafoniere: w5w
-portiere: w5w
-portbagaj : w5w
-număr înmatriculare: c5w

Becuri Megane 2.2 -pozitii: w5w
-plafoniere: w5w
-portiere: w5w
-portbagaj : w5w
-număr înmatriculare: w5w


1310CL
@cata50: Becu din portbagaj este tot c5w,ca si la numar,asta la megane 2.1,nu e w5w ca si-n plafoniera si restu'...
jbn
Salut,
Referitor la becul de la portbagaj Megane2 Bicorp. La mine se stinge dupa aproximativ 5 secunde dupa ce deschid portbagajul. Pentru a-l reaprinde trebuie sa apas pe butonul de deschidere generala/deschidere portbagaj de pe cartela. Are cineva idee de ce se intampla asa? Din cate stiu nu ar trebui sa se stinga asa repede.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.