Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: SMD t5-Bord
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
marius20689
Merge pus in bord la Ac manual acest smd cu soclu T5 ? Apus cineva acest gen de smd? smile.gif
RoBerT_04
marius daca dai consola centrala jos(plasticu ala doar sami spui si mie cum ca vreau sa o vopsesc gri carbon smile.gif ca si jantele leam facut si mie frica ca rup ceva :|
marius20689
Ati spun si o sa fac si cateva poze dar mai dureaza cateva zile smile.gif
RoBerT_04
asa si poate schimbi si becurile alea si pui niste poze :>:> apropo zgomotu ala la geamuri "tipul ala de scrasnet de masele " am dat cu 2 tuburi de WD 40 ala si neal naiba na disparut la geamu din fata sofet cea din spate ca are 2 si la cea din fata acum imi lasa o dara , si la geamu spate stanga face del ia mama naiba si am pus jumate de tub x(X(X(X(X(. ma poti ajuta?
marius20689
Uite ceva util http://www.reno.ro/https://www.reno.ro/index.php?showtopic=87304&st=0

5 Sep 2012, 12:22:
La treba cu geamu nu stiu sad.gif
razvanache
la treaba cu geamul, vezi ca este la tutoriale un topic, ceva cu "vanatorul de greieri amator" smile.gif. poate te ajuta. bafta.
marius20689
Razvan punei mai bine linku smile.gif
RoBerT_04
da lam vazut am desfacut chederul ala de la geam si are ceva alb acolo cel din spate are 1 si cel din fara 2 . cel din fata 1 din ele nu mai face dar lasa dara pe geam cand il las si il ridic dupa si cel din spate am folosit 1 jumatate de spary wd 40 si DEGEABA.
cata50
QUOTE(marius20689 @ 4 Sep 2012, 23:01)
Merge pus in bord la Ac manual acest smd cu soclu T5 ? Apus cineva acest gen de smd? smile.gif
*


Da, se potrivesc wink.gif
marius20689
Cata deja am dat comanda de la cineva si chiar daca nu mergea macar incercam smile.gif
Mersii de raspuns smile.gif

7 Sep 2012, 17:28:
Ce culoare imi recomandati sa pun la ac alb rece sau albastru?
cosmin_69
QUOTE(marius20689 @ 6 Sep 2012, 19:05)
Cata deja am dat comanda de la cineva si chiar daca nu mergea macar incercam smile.gif
Mersii de raspuns smile.gif

<span class='edit'>7 Sep 2012, 17:28:</span>
Ce culoare imi recomandati sa pun la ac alb rece sau albastru?
*



De mers merg sigur acele leduri SMD.

Am incercat eu si au mers, cand mi s-au ars becurile din consola de AC.

Se vad frumos si destul de puternic, dar nu stiu noaptea cum arata.

Nu le-am pus fiindca mi s-au parut ca intra cam lejer in soclu si de teama ca nu fac bine contc acolo, am lasat tot becuri normale.

De culoare ce sa zic.
Incerca si tu portocalii sau albe sau ceva ca sa ramana in acelasi ton cu restul luminilor de la fundalul ceasurilor.

8 Sep 2012, 19:16:
QUOTE(RoBerT_04 @ 5 Sep 2012, 12:01)
marius daca dai consola centrala jos(plasticu ala doar sami spui si mie cum ca vreau sa o vopsesc gri carbon smile.gif ca si jantele leam facut si mie frica ca rup ceva :|
*



Este un tutorial pe tema asta cu desfacutul consolei de AC.
Nu-i greu .
Doar sa fi putin atent cand incepi de sus cu partea de la afisajul CD si ceas.
Acolo trebuie sa desfaci cu atentie fiindca cele doua parti sunt prinse intre ele si asa trebuie, scoase amandoua deodata.
marius20689
Multumesc de raspuns cosmin_69!!
marius20689
AM schimbat cele 2 becurii de la Ac dar nu se vede lumina in partea de sus sad.gif

10 Sep 2012, 20:13:
Mai datimi ideii ce leduri t5 mai stiti??? blush.gif
RoBerT_04
bunnn super misto becurile. pune niste poze cum ai facut te rog smile.gif ca poate ma bate gandu. Apropo de greeri. am pus la WD 40 solutie lubrifianta la geamuri de mi sa acrit. 2 tuburi si a tinut 2 sapt pana am venit de la mare cu 170 si au inceput poc poc poc poc poc. si de atunci nu au mai tacut!
marius20689
Sincer mie nu pre imi place pentru ca nu se vede in partea de sus ,am facut cam putine poze smile.gif

10 Sep 2012, 21:26:
dry.gif

10 Sep 2012, 21:28:
Recomandatimi si mie leduri (smd-uri) t5 de bord!!!!!!
RoBerT_04
zimi plasticu ala de peste casetofon si consola cum se da jos. ala mar interesa sa-l vopsesc :> :> hai te rog cat se poate de rpd ms !!!!!
marius20689
dai suruburile alea jos cu un torx de 20 unele sunt in spatele player-ului iar alte 2
jos de tot apoi cu atentie bagi mana prin locul liber lasat de player si tragi ca tot plasticul ala este prin in cleme (tragi mai tare dar cu atentie) la imbinarea aia de sus
o sa iasa mai greu

10 Sep 2012, 21:48:
Recomandatimi si mie leduri (smd-uri) t5 de bord!!!!!!
Multumesc!!!
RoBerT_04
deci trebuie desfacut sau dat jos doar cd-playeru si cutia aceea de sub el atat? !!!!
marius20689
Dat jos

10 Sep 2012, 22:17:
Vezi ca este si un tutorial demontat bord!!
RoBerT_04
doar cele 2 doar .... eu credeam ca trebuie si cele de la aer de deasupra lui ( in mintea mea operatiunea era asa ECRAN + plasticul de sus dupa aeroterma + plasticul ei dupa cd+ locas si DUPA plasticul ...... asa am inteles eu din alt topic :-?
marius20689
Pai trebuie sa desfaci si ecranul pe urma chestia aia pe unde intra aerul cu torx 20



10 Sep 2012, 22:24:
http://www.reno.ro/Cum-schimb-un-bec-din-p...are-t87304.html
Asa trebuie sa faci si tu

10 Sep 2012, 22:25:
Asa am procedat si eu!!

10 Sep 2012, 22:26:
Recomandatimi si mie leduri (smd-uri) t5 de bord!!!!!!
Multumesc!!! smile.gif smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.