Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: schimbat rulmet spate
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault 4, 5, 8, 10, 11, 12, 18, 19, 21, 25 > Renault 21
radunick
Salutare tuturor.De citeva saptamani imi face zgomot una din rotile de pe spate.Am fost la mecanic si ma spus ca trebuie schimbat rulmentul.Problema e ca trebuie schimbat si "butucul",adica 2 piese care se vind impreuna,spune mecanicul si care costa peste 200 roni.Amai schimbat cineva rulment pe spate fara sa schimbe si butucul?
Astept cit mai multe pareri ,si sfaturi.Multumesc.
XtreZz
Eu am schimbat decat rulmentul! CU o gheara extractoare si am pus un rulment de pe un tambur de rezerva care il aveam in pod...
nikhy
dinn pacate am si eu aceasi problema cu rulmentii pe spate i-am dat jos sa ma uit la ei si intradevar se pot schimba si numai rulmentii dar asa cum a zis colegul mai sus iti trebuie o presa de fapt fara ea cam greu pentru ca sunt foarte greu de scos de pe fuzeta
Tyby13
cauta la mana a doua cu tot cu axul pe care vine butucu ca se da usor jos...am dat eu jos de pe o punte sa-l am de rezerva
bazook120
Dragi posesori de R21, aveti mare grija ce brand va alegeti cand cumparati rulmenti de spate, eu i-am luat noi la 200 ron bucata si nu sunt multumit deloc. nu stiu daca am voie sa spun ce firma dar moderatorii sa ma scuze, este vorba despre moog. credeti-ma, sunt varza piesele lor. iar rulmentii de fata nu se pot strange intrucat camasile interioare se ating prea devreme si asa rulmentul nu se strange,. eu am fost sfatuit sa-i duc la rectificat.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.